فلسطین مساله نخست دنیای اسلام است/ عدم مقابله با آلودگی هوا خسارت های جبران ناپذیری به استان مرکزی وارد می کند
امام جمعه اراک؛
تابناک مرکزی : آیت ا... دری نجف آبادی با اشاره به برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در ایران اسلامی که با سخنان حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب همراه بود گفت: فلسطین اولین مساله دنیای اسلام است و میزان اسلامی و غیر اسلامی بودن کشورهای اسلامی و عربی را می توان در میزان حمایت آنها از ملت مظلوم فلسطین جستجو کرد.
تابناک مرکزی: دبیر اجرایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: وجود برخی تفاوت سلیقه‌ها هرگز به شکاف و انشقاق بین نیروهای جبهه انقلاب منجر نمی‌شود و با توجه به شناخت وضع موجود و توافق بر سر تغییر این وضع، ایجاد شکاف در این جبهه دور از انتظار است.
تابناک مرکزی: سخنگوی حزب اعتدال و توسعه از انتخاب علی جنتی به عنوان رئیس ستاد انتخابات ریاست جمهوری این حزب خبر داد.
تجلی انقلاب در اقتصاد کشور دیده نمی شود/ جریان انقلابی در برابر تهدید نفوذ ایستادگی کند
معاون رييس جمهور دولت نهم در گفتگو با تابناک مرکزی؛
تابناک مرکزی: بذرپاش لازمه تحقق و كامل شدن تصوير انقلاب را دميده شدن انقلاب در ساير حوزه ها از جمله در اقتصاد خواند و ابراز كرد: اين همه تصوير انقلاب نيست و خيلي از جاها انقلاب دميده نشده است كه از دميده نشدن ها ضربه خورده ايم بنابر اگر امروز مشكل اشتغال و صنعت داريم جناح منفعت گرا كه قدري روح قجري را به ارث برده اند نمي گذارند روح انقلاب دميده شود.
دستاوردهای عظیم الگوی مقاومت در مقابل خسارات سنگین روند سازش/ پاک شدن اسرائیل از  صفحه تاریخ وعده‌ تخلف‌ناپذیر الهی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تبیین کردند؛
تابناک مرکزی: رهبر انقلاب با اشاره به دستاوردهای درخشان و افتخارآمیز الگوی مقاومت قهرمانانه انتفاضه مقدس در زمین‌گیر کردن و عقبگرد رژیم صهیونیستی تأکید کردند: انتفاضه سوم باذن اله شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد و تلاش برای آزادی فلسطین باید محور وحدت همه ملت‌های مسلمان و آزادیخواه باشد.
جوانگرایی یکی از ضروریت های کشور است/ فساد از انسان خسته سر میزند
معاون رئیس جمهور دولت نهم؛
تابناک مرکزی: بذرپاش با بیان اینکه جوانگرایی یکی از ضروریت های الان کشور است و کشور به لحاظ مدیریتی دچار محافظه کاری مزمن شده است گفت: فساد از آدم های خسته سر می‌زند جوان محافظه کار نیست سالم اداره می‌کند و درگیر و دار تعلقات سیاسی نیست.
هپکو و واگن پارس قربانی بی توجهی وزیر راه به ساخت داخل هستند
مقدسی در موافقت با استیضاح آخوندی؛
تابناک مرکزی: مقدسی در جلسه استیضاح آخوندی گفت: بارها به وزیر راه و شهرسازی تذکر دادم که امکان ساخت واگن باری در کشور وجود دارد، بنابراین باید از واردات و خرید از کشورهای دیگر جلوگیری شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با حضور در استان مرکزی اعلام کرد که اگر واگن وارد شود،مقابل ریل خواهد ایستاد.
دادستان پیگیر مطالبات کارگری در استان مرکزی باشد
دادستان کل کشور؛
تابناک مرکزی: حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه استان مرکزی سومین استان از لحاظ صنعتی است گفت: تاکید میکنم دادستان اراک به عنوان دادستان مرکز استان پیگیر مسائل و مشکلات کارگران باشد
علاقمند هستیم علائم جدی تری از رونق را در اقتصاد ببینیم
استاندار مرکزی؛
تابناک مرکزی: زمانی قمی در رابطه با رونق اقتصاد گفت: ما علائم رونق در اقتصاد را می بینیم گرچه علاقمند هستیم علائم جدی تری ببینیم، 95 کارخانه بزرگ استان را رصد کردیم که بعد از توافق هسته ای این تعداد بین 20 تا 60 درصد یا افزایش تولید یا افزایش صادرات داشته اند.
تابناک مرکزی: مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی از موفقیت هنرمند عکاس اراکی در نهمین سوگواره فیلم و عکس "مهر محرم" خبر داد.
صفحه  از ۱۶۷