اصل 44 مشکل اصلی شرکت هپکو است/تزریق 120 میلیون یورو به چرخه صنعت شرکت هپکو
استاندار مرکزی؛
تابناک: استاندار مرکزی اصل 44 را مشکل اصلی شرکت صنعتی هپکو دانست و بیان کرد که مجوز ورود 120 میلیون یورو را برای شرکت هپکو گرفته است.
تابناک: محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید نظارت شود تا با اعطای تسهیلات رونق تولید، افزایش تولید و اشتغال در کشور محقق شود.
دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی؛
تابناک: دبیر ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی به مثبت شدن تراز تجاری استان مرکزی با توجه به دو برابر شدن میزان صادرات در مقابل واردات اشاره کرد و گفت: بعد از 37 سال برای نخستین بار در سال گذشته کشور تراز تجاری مثبت را تجربه کرده است.
تسهیلات رونق تولید به بیش از 460 واحد صنعتی پرداخت شده است
استاندار مرکزی؛
تابناک: محمود زمانی قمی با بیان اینکه به حدود 460 واحد خارج از سایت بهین یاب وام تزریق شده است گفت: با همکاری بانک ها خارج از شبکه بهین یاب بیش از 250 میلیارد تومان به واحد های کوچک و متوسط صنعتی تسهیلات پرداخت شده است.
50 درصد از اعتبارات توزیع استانی طرح رونق اقتصادی جذب شده است
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی؛
تابناک: مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی گفت: از مجموع 16 هزار میلیاردی که در طرح رونق اقتصادی توزیع استانی شده سهم استان مرکزی 443 میلیارد تومان می باشد که 50 درصد آن جذب شده است.
سهم هر بانک برای پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی تعیین می شود
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی؛
تابناک: معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با بیان اینکه هیچ بانکی درطرح رونق اقتصادی مستثنی نیست گفت: با توجه به اینکه منابع و مصارف بانک ها را در سال 94 در اختیار داریم در جلسه آینده، سهم هر بانک را از سقف مبلغی که برای استان در نظر گرفته شده است مشخص می کنیم
حمایت‌های مقام معظم رهبری راهگشای اقتصاد دانش بنیان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد؛
تابناک: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد که حمایت‌های مقام معظم رهبری، راهبردهای تخصصی، علمی و فنی معظم له در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان راهگشا و سرلوحه امور معاونت فنی و پژوهشی رئیس جمهور است.
بسته شدن استخدام در دولت روحانی
معاون استاندار مرکزی اعلام کرد؛
تابناک: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی در گفت‌وگوی خبری اعلام کرد که با روی کار آمدن دولت روحانی به طور کلی استخدام در دستگاه های دولتی بسته شده است و کارمندان رسمی فشار زیادی را از نبود نیروی کافی در دستگاه‌ها تحمل می‌کنند.
16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود
مدیرعامل شرکت شهرک‌ها؛
تابناک: مدیرعامل شرکت شهرک‌ها اعلام کرد 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی که دارای پروانه کسب و کار هستند پرداخت می‌شود.
تابناک: این هیات شامگاه سه شنبه از خطوط تولید فلوت، رفلکس و آیینه کارخانه شیشه کاوه فلوت بازدید کرد.
صفحه  از ۹