tabnakostan

امام جمعه ساوه:
شعارهای تفرقه انگیز روز قدس ناپسند و محکوم است/ شکر نعمت حضور حماسی مردم در انتخابات خدمت به آنها و عمل به وعده های انتخاباتی است
تابناک مرکزی: امام جمعه ساوه گفت: سر دادن شعارهای تفرقه انگیز امری مذموم است و اگر این شعارها در روز قدس و علیه رئیس جمهور مردم باشد ناپسندتر است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:
آتش به اختیار یعنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز، نه بی‌قانونی
تابناک مرکزی: رهبر انقلاب: آتش به اختیار به‌معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است نه بی‌قانونی، فحاشی و طلبکارکردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی؛ نیروهای انقلابی بیش از همه باید مراقب نظم، آرامش، حفظ قوانین و عدم سوءاستفاده‌ی دشمن باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی؛
تعبیر واگذاری اقتصاد به دولت تفنگدارها بی پایه و اساس است/ دستگاه قضا با ریشه های فساد قاطعانه برخورد کند
تابناک مرکزی: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مگر آذرآب و هپکو به دولت تفنگدارها واگذار شده است گفت: تعبیر دولت که بخش اقتصادی به دولت تفنگدارها واگذار شده است بی پایه و اساس است و باید با منطق بیشتری سخن گفت.
مسئول اجرایی امور فرهنگی مصلی بیت المقدس اراک بیان کرد؛
نماز عید سعید فطر در مصلی بیت المقدس اراک اقامه خواهد شد
تابناک مرکزی: نماز عید سعید فطر فردا از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح به امامت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در مصلی این شهر برگزار می شود .
معاون هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی؛
استان مرکزی به زودی شاهد انتشار 8 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس خواهد بود
تابناک مرکزی: معاون هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: 6 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در حوزه کودک و دو عنوان در گروه سنی بزرگسال در مرحله دریافت مجوز برای چاپ هستند.
قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی مطرح کرد
صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف توانمند سازی مددجویان کمیته امداد تاسیس شد/ پرداخت  پنج هزار و 299 فقره وام قرض الحسنه به نیازمندان
تابناک مرکزی: قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان و تلاش در جهت توانمندی محرومان تاسیس شده است.
با فرارسیدن عید سعید فطر؛
دفتر مقام معظم رهبری میزان فطریه و کفاره روزه را اعلام کرد
تابناک مرکزی: میزان فطریه و کفاره روزه از سوی دفتر مقام معظم رهبری در سال 1396 اعلام شد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان مرکزی ؛
اعمال محدودیت های ترافیکی در استان مرکزی همزمان با عید سعید فطر
تابناک مرکزی: رئيس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان مرکزی از اعمال محدوديت هاي ترافيکي همزمان با عید سعید فطر خبر داد.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی؛
کمیته امداد استان مرکزی آماده دریافت زکات فطره مردم استان است
تابناک مرکزی: مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی: کمیته امداد استان مرکزی با استقرار بیش از 800 پایگاه ثابت و سیارآماده دریافت زکات فطره مردم است.
نماينده مردم استان مركزي در مجلس خبرگان رهبری؛
روز قدس فریاد تبعیت از فرمان الهی در عدم پذیرش مستکبران است/ سپاهیان ایران اسلامی لشکر و فرمانبران خداوند هستند
تابناک مرکزی: نماينده مردم استان مركزي در مجلس خبرگان رهبری گفت: ما در روز جهانی قدس فریاد برآوردیم که تابع فرمان خداوند متعال هستیم و فرمانبرداری مستکبران را نمی‌پذیریم.
امام جمعه اراک؛
روز قدس روز پاسداری از ملت مظلوم فلسطین و حمایت از راه اسلام است/ اقدام موشکی سپاه نمایش اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان بود
تابناک مرکزی: امام جمعه اراک گفت: روز قدس، روز قیام مسلمانان آزادی‌ خواه جهان در برابر استکبار جهانی و «نه» بزرگ به استکبار و روز پاسداری از مظلوم و حمایت از راه اسلام و قرآن است.
استاندار مرکزی در راهپيمائي روز قدس؛
ماهيت انقلاب اسلامي بر مبناي تفكر استكبارستيزي و دفاع از مظلوم است/ حمله سپاه به داعش نمایش اقتدار ایران اسلامی بود
تابناک مرکزی: استاندار مرکزی گفت: روز قدس تبلور دفاع ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران از مظلوم و فریادی علیه ستمکاران و ظالمان است و در دنیای امروز فلسطین نماد مظلومیت و اسراییل نماد ظلم و ستم است.
از سوی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی؛
میزان فطریه و کفاره رمضان ۱۳۹۶ اعلام شد
تابناک مرکزی: میزان فطریه و کفاره روزه ماه مبارک رمضان، طبق فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی از سوی دفتر این مرجع تقلید اعلام شد.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی مطرح کرد :
استقرار 833  پایگاه جمع آوری زکات در استان مرکزی همزمان با عید سعید فطر
تابناک مرکزی: مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: تعداد 833 پایگاه ثابت و سیار به منظور جمع آوری زکات فطره در روز عید سعید فطر از سوی کمیته امداد به عنوان متولی جمع آوری زکات فطره در استان مرکزی مستقر خواهد شد
در بيانيه روز قدس فرماندهي انتظامي استان مركزي؛
آمادگي پليس استان مرکزی برای تامين امنيت روز جهاني قدس
تابناک مرکزی: فرماندهي انتظامي استان مرکزی با صدور اطلاعيه اي روز قدس، روز تقويت فرهنگ بي امان مبارزه با صهيونيسم جهاني را گرامي داشت.
با صدور بیانیه صورت گرفت؛
دعوت جامعه اسلامی کارگران استان مرکزی از مردم برای حضور پر شور در راهپیمائی روز جهانی قدس
تابناک مرکزی: در بیانیه جامعه اسلامی کارگران استان مرکزی به مناسبت روز جهانی قدس آمده است: راهپیمائی روز جهانی قدس نشانه ای از اندیشه امام خمینی (ره) در ایجاد وحدت، یکپارچگی و انسجام اسلامی در برابر استعمارگران و جهانخواران و زورمداران عرصه جهانی است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبر داد؛
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب سخنران مراسم روز قدس اراک/ برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در 110 نقطه استان مرکزی
تابناک مرکزی: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در ۱۱۰ نقطه استان مرکزی برگزار می‌شود.
قتل داماد توسط مادر زن در اراك
تابناک مرکزی: خانمي كه دامادش را به علت اختلافات و مشكلات خانوادگي در اراك به قتل رسانده بود و با كمك دخترش قصد از بين بردن آثار جرم را داشتند، در صحنه جرم دستگير شد.
رئيس پليس راهور فرماندهي انتظامي استان مركزي؛
اعلام محدوديت هاي ترافيکي استان مرکزی همزمان با روز جهاني قدس
تابناک مرکزی: رئيس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان محدوديت هاي ترافيکي روز جهاني قدس را اعلام کرد .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی؛
طرح تابستانی پلیس راه در استان مرکزی اجرایی می شود / خودروهای فاقد ایمنی لازم از چرخه تولید خارج شوند
تابناک مرکزی: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی از آغاز طرح تابستانی پلیس راه و دستگاه‌های امدادی و خدماتی در محورهای استان مرکزی خبر داد.
نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری:
شرک در حاکمیت خداوند یعنی کسی بگوید مردم به حاکم حاکمیت می دهند/ عصمت اکثریت عقلا باطل است
تابناک مرکزی: نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید روشن شود که ما خدا را حاکم می دانیم یا نمی دانیم اگر کسی بگوید مردم به حاکم حاکمیت می دهند این یعنی شرک در حاکمیت خداوند. معنی اش این است که ما در برابر خدا قائل به دیگری هم هستیم.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی؛
تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان 650 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
تابناک مرکزی: مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی از لزوم تخصیص 650 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل 111 پروژه نیمه تمام ورزشی استان مرکزی خبر داد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست وزیر عراق:
به آمریکایی‌ها اعتماد نکنید؛ منتظر فرصت برای ضربه‌زدن هستند/ ایران با تجزیه عراق مخالف است
تابناک مرکزی: رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق: به‌هیچ‌وجه به آمریکایی‌ها اعتماد نکنید زیرا آن‌ها منتظر فرصت هستند تا ضربه‌ی خود را وارد کنند؛ بروز اختلاف و دودستگی در عراق، فرصت موردنظر آمریکا برای ضربه زدن است.
به همت معاون فرهنگی واموراجتماعی بنیاد مرکزی؛
اولین نرم افزار جامع ایثار و شهادت استان مرکزی تولید شد
تابناک مرکزی: اولین نرم افزار جامع ایثار و شهادت در استان مرکزی توسط معاون فرهنگی واموراجتماعی بنیاد مرکزی تهیه و آماده رونمایی شد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد؛
تاریخ اعزام مشمولان شرکت کننده در آزمون ورودی دانشگاه ها تمدید می شود
تابناک مرکزی: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از تمدید تاریخ اعزام مشمولان شرکت کننده در آزمون ورودی دانشگاه ها در سال جاری خبر داد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی؛
فرهنگ سازي ترافيكي کاهش تصادفات جاده ای را به دنبال دارد
تابناک مرکزی: جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فرهنگ سازي ترافيكي و نهادینه سازی مقررات راهنمایی و رانندگی رکن محوری کاهش تصادفات جاده ای است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی خبر داد:
51 پرونده جرائم انتخاباتی در استان مرکزی تشکیل شده است
تابناک مرکزی: رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص جرائم انتخاباتی در استان مرکزی گفت: در استان جرائمی که منتهی به تشکیل پرونده شده شامل 51 فقره پرونده است که از این تعداد 5 فقره منجر به کیفر خواست شده و مابقی در حال رسیدگی هستند.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌ا.. استان مرکزی؛
قبول مشروعیت رای مردم واقعه کربلا را زیر سوال می برد
تابناک مرکزی: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌ا... استان مرکزی با تاکید بر اینکه رأی مردم مقبولیت است نه مشروعیت، گفت: مشروعیت تنها از طرف خداوند و نائب امام زمان(عج) مشخص می‌شود.
بازتاب حمله موشکی سپاه در رسانه‌های جهان؛
حمله سپاه نشانه رشد قدرت نظامی ایران است
تابناک مرکزی: حملات موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در قلب سوریه بازتاب و واکنش‌های زیادی در رسانه‌های مختلف جهان داشته است.
تحلیل نمایندگان مجلس از اقدام سپاه علیه داعش؛
سایه وحشتی که درخشش ذوالفقار سپاه بر فراز مواضع تروریست‌ها در سوریه گستراند
تابناک مرکزی: نمایندگان مجلس معتقدند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نخستین حمله موشکی موفقیت‌آمیز به مواضع تروریست‌ها در سوریه کابوسی برای حامیان تروریسم و آرامش‌خاطری برای کشورهای منطقه ایجاد کردند.
محسن رضايی در پیامی به فرمانده كل سپاه؛
آمریکا باید بپذیرد سپاه تحریم ناپذیر است/ آمریکا سپاه را به زورآزمایی برنگزیند که پشیمان خواهد شد
تابناک مرکزی: فرمانده اسبق سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی به سرلشکر پاسدار جعفری بیان داشت: آمریکا باید بپذیرد که سپاه پاسداران تحریم ناپذیر است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبان:
جمهوری اسلامی با اقتدار ایستاده و ملت به دشمنان سیلی خواهد زد/اگر مدافعان حرم نبودند باید با دشمنان اهل‌بیت در شهرهای ایران می‌جنگیدیم
تابناک مرکزی: رهبر انقلاب گفت: این را همه بدانند، دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که گاهی دلشان میلرزد، جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است، آن‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ها سیلی خواهیم زد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی:
اولین سالن ورزشی استاندارد 3000 نفری در اراک احداث می شود
تابناک مرکزی: مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی اولین سالن ورزشی استاندارد 3000نفری اراک خبرداد.
در پی عدم درک صحیح ازفرمان آتش به اختیار؛
افراطي گري برای عدم ورود بانوان به ورزشگاه تحریف فرمایش رهبر انقلاب است/ حزب الله به تفکر نو، نیروهای جوان و انقلابی احتیاج دارد
تابناک مرکزی: رامین خانبابایی در واکنش به حواشی نصب بنر برای جلوگیری از ورود بانوان به سالن بازی های والیبال تیم ملی نوشته است: رفتار افراطی که تحريف فرمايشات مقام معظم رهبري به حساب مي آيد ديگر جايي در تفكر انقلابي ندارد زيرا رهبر انقلاب فرموده اند: "نبايد مسايل فرعي جاي خود را به مسايل اصلي بدهد"
با امضا 88 نماینده مجلس رقم خورد؛
طرح سؤال از روحانی دربارۀ عملکرد موسسات اعتباری با امضا دو نماینده استان مرکزی
تابناک مرکزی: علی اکبر کریمی و حجت السلام سلیمی در طرح سوالی از رئیس‌جمهور، خواستار توضیح وی به نمایندگان درباره وضعیت موسسات اعتباری شدند.
دادستان عمومی و انقلاب اراک؛
عاملان تیراندازی در پارک جنگلی اراک دستگیر شدند
تابناک مرکزی: دادستان اراک: پلیس استان مرکزی در تعقیب و گریز عاملان تیراندازی سه روز قبل در پارک جنگلی شهید باهنر اراک موفق شد آنها را در شهریار دستگیر کند.
خطیب نماز جمعه اراک؛
تکیه بر توانمندی داخلی راه مقابله با تحریم های جدید آمریکاست/ مردم در راهپیمایی روز قدس حضور دشمن شکن داشته باشند
تابناک مرکزی: خطیب نماز جمعه اراک گفت: شرط بی اثر کردن تحریم ها سرمایه گذاری برای شکوفایی توانمندی های داخلی و استفاده از قدرت و توان داخلی است.
همزمان با ایام لیالی قدر؛
ثواب زیارت امام حسین(ع) در «شب قدر»
تابناک مرکزی: زیارت امام حسین(ع) از منحصر به فردترین زیارات بین سایر اهل‌بیت(ع) است تا جایی که در بهترین ایام مبارک سال توصیه و تأکیدات فراوانی بر زیارت حضرت شده است که شب قدر از جمله آنهاست.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی؛
حوادث رانندگی استان مرکزی 7 نفر را به کام مرگ کشاند
تابناک مرکزی: در سوانح رانندگي استان مرکزی كه عصر روز گذشته و امروز رخ داد، 7 نفر جان خود را از دست دادند.
بر اساس اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی؛
آب در اراک قطع می شود
تابناک مرکزی: شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از قطعی آب در اراک خبر داد.
یادداشت