معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته گرامیداشت گردشگری در سال جاری دو طرح تاسیسات گردشگری به‌ بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۹۳۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵ 15 September 2021

 

به‌‌گزارش تابناک مرکزی سید حسن حسینی افزود : حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها حدود ۸۶۰ میلیارد ریال است.
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی ادامه داد: طرح‌های قابل افتتاح در هفته گردشگری شامل یک اقامتگاه بوم گردی در روستای قلعه نو و یک مجتمع گردشگری تفریحی در شهرستان اراک است که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۹۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.
حسینی افزود: اقامتگاه بوم‌گردی به‌بارت در روستای قلعه‌نو دارای ۲۰۰۰ متر مربع مساحت، ۸ سوئیت اقامتی با ظرفیت ۵۰ نفر، دو طبقه سفره‌خانه‌سنتی و فضای پذیرایی و یک فضای دم‌نوش‌خانه تجهیز و به بهره‌برداری می رسد.
او با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰۰ ملیلیارد ریال برای تجهیز و آماده‌سازی پروژه گردشگری سپنتا توسط بخش خصوصی گفت: این مجموعه گردشگری دومین پروژه آماده بهره‌برداری استان است که با اشتغال حدود ۴۰ نفر در فاز اول این پروژه؛ شامل تالار پذیرایی، پمپ بنزین و تالار پذیرایی در هفته گردشگری به بهره‌برداری خواهد رسید.
حسینی یادآور شد: با توجه به روند فعلی توسعه گردشگری انتظار می‌رود در چند سال آینده سهم صنعت توریسم و روند صعود گردشگری در صورت فروکش شدن همه گیری کرونا شدت بشتری پیدا کند.
او افزود: امید می رود با بهره‌برداری از این طرح‌ها و سایر طرح‌های گردشگری تحول مناسبی همراه با تنوع در حوزه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری استان انجام شود و انتظار می‌رود با حمایت از این طرح‌ها زیرساخت‌های گردشگری در استان بیش از گذشته تقویت شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار