مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: دو پروژه روکش آسفالت در آزادراه ساوه - تهران، در مجموع با اعتباری بیش از ۱۰۹ میلیارد تومان در حال فعالیت است.
کد خبر: ۱۱۷۰۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴ 10 June 2024

به گزارش تابناک مرکزی،مهرداد جهانی از فعالیت دو کارگاه آسفالت برای ارتقای رویه آسفالتی آزادراه ساوه - تهران حدفاصل ساوه تا رودشور خبر داد و اظهار کرد: مجموع اعتبار این دو پروژه بالغ بر ۱۰۹ میلیارد تومان است.
وی افزود: یکی از این دو طرح، اجرای روکش آسفالت گرم به طول ۲۰ کیلومتر از ابتدای حوزه استحفاظی استان مرکزی (رود شور) به سمت ساوه است که تاکنون پنج کیلومتر از آن اجرا شده و قرار است در مقاطعی که خرابی آسفالت در آن وجود دارد ادامه داشته باشد.
جهانی گفت: از این ۵۰ کیلومتر، ۱۵ کیلومتر در سال گذشته انجام شده و امسال هم با شروع مجدد عملیات اجرایی، تاکنون حدود پنج کیلومتر از اجرای آن پیش رفته است.
وی ادامه داد : البته سال گذشته طی قراردادی مجزا، با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در ۱۴ کیلومتر از این محور، روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ اجرا شده بود؛ لذا در مجموع می‌توان گفت طی یک سال اخیر در ۳۴ کیلومتر از آزادراه ساوه - تهران روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ اجرا شده و قرار است ۳۰ کیلومتر دیگر آن امسال انجام شود.
درزگیری ترک‌های سطحی رویه آسفالتی، نصب علائم هشداردهنده روی حفاظ های میانی بتنی، رفع نقاط پرتگاهی در محدوده پل‌ها، رفع افتادگی شانه خاکی، تنظیم شیب شیروانی، اجرای خط کشی و بروزرسانی سیستم های روشنایی طولی از جمله اقداماتی است که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی به اجرای آن‌ها در آزادراه ساوه - تهران اشاره کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار