مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ۵۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته ازدواج در این استان برگزار می شود.
کد خبر: ۱۱۷۰۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۷ 06 June 2024

به گزارش تابناک مرکزی،مسعود پیرایش در نشست خبری هفته ازدواج استان مرکزی، افزود: راه‌اندازی مرکز مشاوره ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده، راه‌اندازی کانون ازدواج آسان، افتتاح مراکز همسان‌گزینی، تجلیل از فعالان حوزه ازدواج، افتتاح طرح ملی وصال شیرین، انتشار تولید محتوا و تقدیر از فعالان اثرگذار در حوزه ازدواج از مهمترین برنامه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در هفته ازدواج است.

وی با اشاره به اینکه ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) نمونه کامل یک ازدواج موفق و الگو برای همه جوانان است، بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان در تروج فرهنگ ازدواج آسان برنامه‌های مدونی تدوین کرده است.

مدیرکل کل ورزش و جوانان گفت: علاوه فعالیت مراکز مشاوره در شهرها، اعزام مشاورهای ازدواج و خانواده به مناطق روستایی استان نیز در دستور کار ویژه این اداره کل قرار دارد.

پیرایش با بیان اینکه تشکیل خانواده و ازدواج در اسلام امری مقدس و ارزشمند و از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: سال گذشته یک‌هزار و ۳۱۱ جلسه مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده برای ۷۷۰ نفر در استان برگزار شد.

وی بیان کرد: پنج مرکز مشاوره تحکیم بنیاد خانواده و ازدواج امسال در استان افتتاح شد و در هفته ازدواج ۲ مرکز دیگر اضافه می‌شود که به صورت رایگان به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های این هفته، افتتاح کانون ازدواج با هدف کاهش هزینه ازدواج است.

پیرایش به ارایه خدمات در کانون ازدواج استان اشاره کرد و گفت: بیشتر مراجعه کنندگان به این مرکز اقشار مرفه جامعه هستند و خانواده‌های کم‌برخوردار کمتر از این ظرفیت استفاده می‌کنند که نیاز است در این حوزه فرهنگ سازی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار