رئیس کل دادگستری استان مرکزی از برگزاری تعداد ۲۳ دادگاه آنلاین در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۹۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳ 21 March 2024

به گزارش تابناک مرکزی،حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جزایی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی ،درباره اینکه چه تعداد دادگاه آنلاین (برخط) در داد گستری استان مرکزی برگزار شده است اظهار کرد: تعداد ۲۳ دادگاه آنلاین در این استان برگزار شده است.

وی درباره دستاورد‌های رسیدگی به پرونده‌های مسن و کثیر الشاکی در استان گفت: با توجه به اقدامات انجام شده از ۱ هزارو ۳۱ فقره پرونده مسن، تعداد ۶۳۴ فقره از پرونده‌ها تعیین تکلیف و مختومه شده است این موضوع به طور مستمر در دستور کار قرار دارد و تا پایان سال جاری بخش عمده پرونده‌های مسن مختومه خواهد شد. از مجموع ۱۴۳ پرونده کثیرالشاکی تعداد ۸۴ فقره مختومه شده و تلاش جهت تعیین تکلیف این پرونده‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در سفر رئیس قوه قضاییه و مقامات عالی قضایی کشوربه استان دستوراتی صادرو دادگستری استان اقداماتی را به ثمر رسانده است به طوری که پروژه احداث ساختمان دادگستری خنداب با متراژ زیربنای ۱۳۴۰ متر مربع در ۳ طبقه از محل اعتبارات مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه با اعتبار اولیه ۱۷۴، ۰۳۵ میلیون ریال در حال انجام و پیشرفت فیزیکی پروژه ۸۵ درصد است که تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: از مصوبات دیگر این سفر پروژه احداث دادگستری شهرستان خمین بود زمین پروژه در مساحت ۳۵۹۷ مترمربع از اراضی ملی در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان تملک، آزمایشات مکانیک خاک، نقشه‌های توپوگرافی utm زمین و نقشه‌های اجرایی ساختمان با متراژ زیر بنای ۲۳۰۰ متر مربع در ۳ طبقه انجام و قرارداد اجرای پروژه با پیمانکار منعقد و عملیات اجرایی پروژه از آبان ماه سال جاری آغاز شده که پیشرفت ۱۵ درصدی داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جزایی اظهار کرد: پروژه احداث دادسرای عمومی و انقالب شهرستان زرندیه مصوبه دیگر سفر رئیس قوه قضاییه به استان مرکزی بود زمین پروژه در متراژ ۲۱۲۴ متر مربع به صورت حبه از خیرین تملک شده، آزمایشات مکانیک خاک و نقشه‌های توپوگرافی utm زمین و نقشه‌های اجرایی ساختمان در متراژ ۲۳۰۰ مترمربع در ۳ طبقه تهیه و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و تغییر اعتبار پروژه به عمومی – حساب خاص، بعد از تخصیص اعتبار عملیات اجرایی پروژه آغاز خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار