مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: جشنواره مد و لباس دانش آموزی استان با موفقت برگزار شد و بخش‌های مختلف این رویداد فرهنگی می‌تواند الگویی برای استان‌های دیگر باشد.
کد خبر: ۱۱۵۵۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸ 21 February 2024

به گزارش تابناک مرکزی،حسین محمودی فر روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره مد و لباس دانش آموزی استان مرکزی، افزود: جشنواره مد و لباس دانش‌آموزی نشان داد که ایده‌ها و پتانسیل‌های بالایی در استان مرکزی وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، خاطر نشان کرد: استفاده از نمادها و فرهنگ‌های ایرانی اسلامی در طراحی لباس‌ها و آثار ارائه شده در نمایشگاه مد و لباس دانش آموزی نشان از توجه ویژه طراحان و تولیدکنندگان پوشاک در این جشنواره داشت که می‌تواند در آینده مد و لباس استان و حتی کشور تاثیرگذار باشد.

محمودی‌فر تاکید کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی با همکاری و مشارکت آموزش و پرورش در تولید لباس‌های ایرانی- اسلامی و اشتغال جوانان که به طور قطع آینده سازان و اداره کنندگان آینده کشور خواهند بود، می‌تواند نقش آفرین باشد.

وی اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه نمایشگاه مد و لباس دانش‌آموزی در راستای ارتقای سطح دانش و مهارت شرکت کنندگان از جمله برنامه‌های دیگر این جشنواره بود.

سرگروه طراحی و دوخت هنرستان‌های استان مرکزی نیز گفت: بی تردید مد و پوشش از عناصر مهم فرهنگی است که در موضوع تمدن اسلامی قابل طرح و حائز اهمیت اهمیت است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار