امدادرسانی به بیش از ۶۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت :طی شبانه روز گذشته بیش از ۶۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک، توسط امدادگران این جمعیت در جاده های استان امدادرسانی و رهاسازی شدند.
کد خبر: ۱۱۵۲۴۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱ 02 February 2024

به گزارش تابناک مرکزی، علیرضا شهرجردی روز جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت:با فعالیت سامانه بارشی و بارش سنگین برف و کولاک در سطح استان و دریافت هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، تمامی نیروهای امدادی و پایگاه های هلال احمر برای امدادرسانی‌های احتمالی به آماده باش کامل در آمده و ۳۶ تیم عملیاتی هلال احمر فعال شده است.

وی گفت: در بارش برف و کولاک شب گذشته ۵ پایگاه امدادونجات و ۷ پست موقت و سیار به توان عملیاتی بیش از ۵۰ نفر نیروی عملیاتی امدادرسانی در محورهای متأثر از بارش‌های سنگین برف و کولاک، بهمن و باران از جمله اراک - ازنا، اراک - بروجرد، اراک - سلفچگان، ساوه - همدان، تفرش - فراهان، خمین - الیگودرز و اراک - خمین را بر عهده داشتند.

شهرجردی افزود: طی شبانه روز گذشته بیش از ۶۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک، توسط امدادگران این جمعیت در جاده های استان امدادرسانی و رهاسازی شدند.
وی گفت:در مدت زمان مذکور طی انجام عملیات های امدادی به بیش از ۱۵۰ نفر امدادرسانی و ۱۲۱ نفر نیز اسکان اضطراری شدند و اقلام اسکان اضطراری شامل: پتو، کنسرو، آب معدنی، بیسکویت، خرما، نان خشک و ... در اختیار ایشان قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پایان با تاکید بر پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری گفت: اگر تردد ضروری دارند باید خودرو به زنجیر چرخ مجهز، سوخت کافی و آب و غذا، پوشاک گرم به همراه داشته باشند و حتما در محورهای مه‌ گرفته، از چراغ مه ‌شکن و حتی در طول روز از چراغ‌ های روشن استفاده کنند و با حفظ فاصله طولی استاندارد با خودروها از بروز حادثه پیشگیری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار