هوای اراک، شازند و ساوه برای تمام گروه‌ها ناسالم است

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای استان مرکزی از ناسالم بودن هوای اراک، ساوه و شازند برای تمام گروه‌ها خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۴۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰ 07 July 2024

به گزارش تابناک مرکزی،محرابیان در این خصوص اظهار کرد:براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه برابر با عدد ۱۷۳ و شاخص کیفیت هوا ناسالم برای تمام گروه‌هاست.

وی افزود: شاخص وضعیت لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت ۱۱ امروز برای شهر اراک ۱۵۲، شهر ساوه ۱۹۹ و شهر شازند ۱۶۱ و کیفیت هوا در این سه شهر برای تمام گروه‌ها ناسالم است.

محرابیان تصریح کرد: آلاینده مسئول آلودگی‌ هوا، ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون است و تعداد روزهای ناسالم اراک از ابتدای سال تاکنون به ۱۲ روز رسیده است.

گفتنی‌ است، بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی، از روز شنبه تا پایان روز دوشنبه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید در برخی ساعات در بیابان های مرکزی کشور و مناطقی از استان موجب افزایش پتانسیل خیزش و انتقال گردوخاک از این نواحی به استان و همچنین خیزش گرد و خاک محلی در مناطق مستعد استان از جمله از مناطق حاشیه تالاب میقان خواهد شد.

بر اساس این هشدار، کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این سه روز مورد انتظار است که در برخی از ساعات موجب افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمامی گروه ها خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار