افزایش ۱۴ درصدی حمل کالا از مبدأ استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در سه ماهه اول امسال، میزان جابه‌جایی کالا از مبدأ استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۱۱۷۴۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۱ 04 July 2024

به گزارش تابناک مرکزی،مهرداد جهانی با اشاره افزایش صدور بارنامه و میزان جابه‌جایی بار از مبدأ استان گفت: در سه ماهه ابتدای سال جاری ۵ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان به نقاط مختلف کشور حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین همانند گذشته حدود ۱۶ درصد بار‌های حمل شده درون استانی و ۸۴ درصد برون‌استانی است، افزود: برای حمل این مقدار بار ۳۳۵ هزار و ۴۳۲ بارنامه صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی ادامه داد: کالا‌های معدنی و ساختمانی با حدود یک میلیون و ۹۰۸ هزار تن و کالا‌های شیمیایی با حدود یک میلیون و ۹۴۲ هزار تن هر کدام ۳۳ درصد از مجموع بار حمل شده در استان را تشکیل می‌دهند.

به گفته جهانی متوسط وزن هر بارنامه ۱۷/۳ تن و متوسط مسافت هر بارنامه ۳۹۵ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه استان‌های تهران با ۱۷ درصد، مرکزی با ۱۶ درصد، اصفهان با ۹ و همدان با ۶ درصد مقاصد اصلی بار این استان هستند؛ اضافه کرد: شهرستان‌های اراک، ساوه، دلیجان و زرندیه با حمل ۷۸ درصد بارها، شهرستان‌های اصلی مبدأ بار استان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با بیان اینکه سهم جابه‌جایی بار استان از بار جابجا شده در کل کشور ۴ درصد است ادامه داد: تا پایان خردادماه سال جاری تعداد رانندگان با کارت هوشمند ۱۲ هزار و ۸۸۵ نفر است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار