دنیا در مقابل قدرت معنویت انقلاب اسلامی به درماندگی افتاده است


به گزارش تابناک مرکزی، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله در جلسه ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در اراک معنویت را عنصر مهم و تاثیر گذار در پیروزی ها و موفقیت های چهل ساله انقلاب اعلام کرد وافزود:
در جنگ نرم فرهنگ کشور مورد هدف قرار گرفته و ارزش ها مورد هجمه دشمن هستند و توسط دشمن زیر سوال برده می شوند بنابراین باید در این زمینه توجه کنیم دشمن چه چیزی را هدف قرار گرفته است.
وی یادآورشد: ساختار شکل‌گرفته توسط کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که در استان با حضور کلیه نهاد ها و دستگاه ها شکل گرفته یک ساختار جامع و کامل است که امروز نیازمند این هستیم که در ایام مختلف همچون گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از آن استفاده کنیم.
کریمی افزود:برای اهمیت کار و اشراف اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس پیشنهاد می شود،اداره کل حفظ آثار دبیری این ستاد را برعهده بگیرد و سپاه هم در کنار این مجموعه خدمتگزاری خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس امروز اهمیت زیادی دارد و نیاز است با برنامه ریزی های منسجم در این خصوص وارد شویم ادامه داد: زمانی که با مقوله مهم دفاع روبه رو می شویم واژه هایی همچون سختی در ذهن متبادر می شود که بسیاری از واژه ها را درگیر خود می کند.
فرمانده سپاه روح الله با تاکید بر اینکه کشور از ابتدای انقلاب اسلامی با تهدیدات زیادی مواجه بودیم که یکی از آنها مسئله جنگ بود که در قالب های مختلف در طول انقلاب اسلامی خود را نشان داده است افزود: جنگ سخت، جنگ نیمه سخت و جنگ نرم عنوان حملاتی است که دشمن در طول این چهل سال علیه انقلاب اسلامی به کار رفته اما امروز با شرایط قدرتی که انقلاب اسلامی در منطقه و دنیا پیدا کرده جنگ سخت و نیمه سخت کاربرد آنچنانی ندارد و تمرکز دشمن بیشتر در قالب جنگ نرم است که دشمن قلب ها و دل ها را هدف گرفته و اعتقادات و ارزش ها مورد هجمه قرار گرفته است.
کریمی اظهارداشت: ملت ایران در طول جنگ های سخت و نیمه سخت در طول انقلاب اسلامی همواره نشان داده برای دفاع از کشور آماده است و وفاداری خود را ثابت کرده است اما در مسئله جنگ نرم با توجه به پیچیدگی های آن نیازمند برنامه ریزی های جدی داریم.
وی یادآور شد: متاسفانه در جنگ نرم بسیاری از مواقع دچار مشکل شدیم، یکی از بزرگترین مسائلی که در جنگ نرم کاربرد دارد عبرت گرفتن از گذشته است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کریمی با تاکید بر اینکه ارزش ها و آرمان های ملت ایران برگرفته از اعتقاداتی است که مبنای آن اسلام ناب محمدی است ادامه داد: هرکجا برای حفظ ارزش ها با اعتقادات پای کار آمدیم قطعا پیروزی های بزرگی کسب کردیم و متاسفانه هرکجا اعتقادات را کنار گذاشته ایم آسیب های زیادی خوردیم.
وی اضافه کرد: با بررسی ابعاد مختلف جنگ هشت ساله به این نکته پی می بریم که با وجود حمله ۳۶ کشور به جمهوری اسلامی جنگی به وسعت و گستردگی یک جنگ جهانی شکل گرفت که با پای کار آمدن ملت ایران که با اعتقادات بود تهدید جنگ به فرصت تبدیل شد.
فرمانده سپاه روح الله یادآور شد: جنگ اسلام و کفر تعبیری هوشمندانه بود که توسط حضرت امام(ره) برای جنگ هشت ساله به کار برده شد و امروز می بینیم این تعبیر و جنگ میان اسلام و کفر امروز هم در حال انجام است که در قالب های دیگر در حال وقوع می باشد.
کریمی با اشاره به اینکه امروز به شدت نیازمند گفتمان امام و مقام معظم رهبری هستیم و باید جوانان بیش از گذشته با این تفکر ناب آشنا شوند افزود: معنویت که توسط حضرت امام(ره) به عنوان یکی از مولفه های اصلی قدرت در انقلاب اسلامی ایجاد شد امروز دنیای غرب و شرق را به چالش و استیصال کشانده است.
وی معنویت را عنصر مهم و تاثیر گذار در پیروزی ها و موفقیت های چهل ساله انقلاب اعلام کرد و گفت: امروز دنیا در مقابل قدرت معنویت انقلاب اسلامی به درماندگی افتاده است. کربلای ۵ به عنوان شب قدر انقلاب اسلامی درس های بسیار بزرگی دارد که بازخوانی آن در طول برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس یک کار بسیار به موقع و لازم محسوب می شود که می تواند بسیار راهگشا و منشا خیرات فراوانی باشد.
فرمانده سپاه روح الله افزود: دفاع مقدس پر از حماسه سازی ها است که یکی از آنها کربلای  ۵ است و امروز نیازمند این هستیم که چگونگی خلق این حماسه سازی ها را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنیم.
وی یادآورشد: برگزاری باشکوه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس امروز اهمیت زیادی دارد و یک ضرورت مهم محسوب می شود که اگر به خوبی برگزار شود قطعا علاوه بر اینکه برای رزمندگان بازخوانی می شود و بسیار خاطره انگیز است می تواند برای نسل جوان بسیار موثر باشد.