سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:
توزیع روزانه ۳۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در استان مرکزی

توزیع روزانه ۱۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در استان مرکزی

جوادحسنی امروز چهارشنبه ششم فروردین، در حاشیه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیچگونه کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در استان وجود نداشته و  برنج، شکر، روغن، مرغ و گوشت به خوبی در سطح استان عرضه شده و در بسیاری از این اقلام شاهد کاهش قیمت نیز بوده‌ایم.

وی در خصوص عرضه میوه در ایام پایانی سال با قیمت مصوب افزود: استان مرکزی در این زمینه جزو استان‌های دارای عملکرد مطلوب بوده و بیش از ۷۰ درصد از میوه ذخیره سازی شده در سطح استان توزیع شده و هنوز هم انتظار می رود تا پایان تعطیلات روند توزیع میوه به همین خوبی ادامه داشته باشد.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در رابطه با مواد ضدعفونی کننده و ماسک تصریح کرد: روزانه قریب به سه هزار و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی از واحدهای دریافت کننده دریافت و بسته بندی شده و در داروخانه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های آرایشی بهداشتی عرضه می‌شود.

حسنی بیان کرد: روزانه ۳۵ هزار عدد ماسک در کارگاه های متمرکز مستقر در استان که تاییدیه از دانشگاه علوم پزشکی دارند تولید شده و در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد واحدهای نانوایی در سطح استان در حال پخت نان هستند و از مردم نیز تقاضا داریم برای تهیه نان از کارتخوان استفاده کرده و در راستای تهیه سایر مایحتاج خود، موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه قرارگاه پدافند زیستی، به جز چند واحد ضروری برای تامین مایحتاج ضروری مردم، باقی صنوف مکلف به تعطیلی هستند که این مهم توسط بازرسان نیز رصد و بررسی می‌شود