استاندار مرکزی :
ابلاغ دستور رئیس جمهور برای فسخ قرارداد هپکو باهیدرو اطلس

دستور رئيس جمهوري مبني بر اقدام فوري درخصوص فسخ قرارداد با شركت هيدرو اطلس توسط سازمان خصوصي سازي در راستاي رفع مشكلات شركت هپكو

استاندار مرکزی در نامه‌ای به رئیس جمهور در باره وضعیت شرکت هپکو راه حل مشکلات این شرکت را فسخ قرارداد واگذاری سهام ۶۰ درصد شرکت به سهامدار فعلی دانست.
در نامه استاندار مرکزی به دکتر روحانی آمده بود: با وجود دستورات صریح مسئولان محترم کشور و برگزاری جلسات متعدد ستاد تسهیل ملی، متأسفانه موضوع مالکیت شرکت هپکو مرتفع نشده و وضعیت این شرکت در حال بحرانی‌تر شدن است.
درادامه این نامه امده است:همانگونه که در مکاتبات مطرح شده، تنها راه حل برون رفت از وضعیت پیچیده حقوقی فعلی فسخ قرارداد واگذاری بلوک سهام ۶۰ درصد شرکت هپکو به سهامدار فعلی و واگذاری آن به متقاضیان خرید این شرکت به روش مذکره و براساس اهلیت سنجی فنی واقتصادی است، دستور فرمایید به قید فوریت سازمان خصوصی سازی نسبت به فسخ قرارداد با شرکت هیدرواطلس اقدام کندتا بر این اساس بتوان اقدامات لازم برای واگذاری این سهام به متقاضیان صاحب صلاحیت را به انجام رسانید.
درپایان این نامه آمده است: با عنایت به زمان بر بودن فرایند فسخ قرارداد و اعتبارسنجی متقاضیان خرید شرکت هپکو، مدیریت این شرکت برای یک دوره انتقالی توسط مجموعه‌های وابسته به دولت انجام شود.