رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پوشش دهی واکسیناسیون در استان مرکزی باعث کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر شده و اطلاعات نادرست نباید منجر به ترس مردم شود.
کد خبر: ۹۸۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱ 24 August 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: بر اساس تحقیق انجام شده بر روی ۵۰۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا، میزان مرگ و میر در افراد واکسینه شده، کمتر از یک درصد بوده که این تعداد ناچیز نیز کهولت سن داشته و یا مبتلا به بیماری زمینه ای بوده اند و تاکنون در استان مرکزی گزارشی مبنی بر اینکه به دنبال تزریق واکسن دچار عارضه ای که منجر به مرگ بشوند، ثبت نشده و انتشار این خبر در فضای مجازی و شبکه های نامعتبر کذب و دروغ است.
وی یادآورشد: با وجود اینکه انتظار دانشگاه علوم پزشکی اراک از سرعت واکسیناسیون و تعداد دُز تزریقی بیش از این مقدار است اما در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار داریم.
وی تاکید کرد: در حال تزریق ۸ تا ۱۰ هزار دُز یادآور هستیم و در صورت دسترسی به تعداد واکسن مورد نیاز این توانمندی وجود دارد که همزمان با آن ۶ هزار دُز واکسن نوبت اول نیز تزریق شود که به دلیل محدودیت واکسن های در اختیار قرار داده شده، تزریق دُز اول بسیار کم شده که در این راستا وزارت بهداشت قول تامین هر چه سریعتر آن را داده است.
دکتر جمالیان ادامه داد: به شرط ورود به موقع واکسن تا آبان ماه سالجاری تمامی افراد بالای ۳۰ سال واکسینه خواهند شد و زیر ساخت های موردنیاز برای تزریق روزانه ۱۵ هزار دُز واکسن در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک به جز شهرستان های ساوه و خمین وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تزریق واکسن سنین ۴۷ سال به بالا در حال انجام است، گفت: به مدیران استان ضمن عرض عذرخواهی اعلام می کنم که رده شغلی جدیدی تعریف نشده و هیچگونه اولویت شغلی نداریم و از نامه نگاری و تقاضا خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار