معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شاهد رشد ۸۵ درصدی موارد فوتی در سطح استان هستیم.
کد خبر: ۹۸۱۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵ 26 July 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر علی علیمحمدی در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی به افزایش موارد فوتی در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ویروس جهش یافته نوع دلتا سرعت تکثیر و شیوع بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی ویروس کرونا دارد، براساس آخرین آمار اعلام شده متاسفانه شاهد افزایش چشمگیر موارد فوتی در سطح استان می باشیم به طوریکه ۱۳ مورد فوتی در هفته سوم تیرماه به ۲۴ مورد در هفته چهارم رسیده است.
وی یادآورشد: موارد بستری در استان از ۱۷۴ نفر به ۲۰۲ نفر و موارد سرپایی از ۱۸۶۹ نفر به ۱۸۹۸ نفر رسیده است که این آمار به ترتیب افزایش ۱۶ درصدی و ۲ درصدی موارد ذکر شده را نشان می دهد، از این رو شواهد حاکی از آن است که روند رو به ‌رشد شاخص‌ها سرعت بیشتری به خود گرفته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه تاکنون ۱۷ درصد از تست های رپید انجام شده در سطح استان مثبت بوده است، گفت: از ۱۴۰ هزار و ۳۴۳ تست رپید انجام شده، ۲۳ هزار و ۲۹۷ مورد مثبت اعلام شده است.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از رشد شاخص ها، گفت: بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در میان همشهریان سیر صعودی به خود گرفته و نگران‌کننده است و چنانچه دستورالعمل‌های بهداشتی به درستی رعایت نشود، شاهد وضعیت سختی در روزهای آینده خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین