رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت : ۶۸۹ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن بهار امسال در این استان وصول شد.
کد خبر: ۹۷۷۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵ 12 July 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی ، سعید جعفری کرهرودی افزود: ۲۱۲ میلیارد ریال در سه ماه نخست امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد که در این فرآیند ۲۱ فرصت اشتغال جدید ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه هفت پروانه اکتشاف و پنج گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار داشت: سه پروانه بهره‌برداری نیز با ظرفیت استخراج ۲۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی پنج هزار و ۲۲۰ تن در این مدت صادر شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی یادآورشد: ۲۶۲ پروانه اکتشاف و ۲۵۱ گواهی کشف تا کنون در این استان صادر شده و بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر نیز در حوزه اشتغال دارند.
جعفری کرهرودی اظهار داشت: ۳۶ نوع ماده معدنی در معادن استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن به میزان۱۰۰ فقره وسنگ لاشه۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر است.
۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۶ میلیون ۴۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۵ هزار تن بادمیزان سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۹۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۶۴۴ نفر نیز در این معادن اشتغال دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار