معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در روزهای اخیر میزان مراجعین به این کلینیک در بیمارستان امیرالمومنین(ع)، ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۹۵۳۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹ 06 April 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، دکتر بهمن صادقی سده افزود: بیش از ۸۰ درصد نمونه های ارسالی از مراکز سرپایی استان و بیش از ۶۰ درصد موارد بستری، کووید مثبت هستند که بالا بودن این دو شاخص نشان از آلودگی بالای سطح استان از نظر ویروس کرونا است.
وی یادآورشد: در هفته نخست فروردین ماه، حداکثر موارد مراجعه سرپایی به کلینیک تنفسی بیمارستان امیرالمومنین(ع)، به ۷۰ نفر می رسید، اما متاسفانه این آمار در چند روز گذشته به بیش از ۲۵۰ نفر رسیده است.
وی تاکید کرد: اعمال جراحی الکتیو در کل استان کنسل شده و بیماران غیرکووید این مرکز درمانی به سایر مراکز در حال انتقال است تا بتوانیم از تمام ظرفیت بیمارستان برای مدیریت کووید استفاده کنیم.
دکتر صادقی گفت: با تکمیل ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع)، به ناچار مجبور به انتخاب و جایگزینی سانتر دوم هستیم که با توجه به شیب تند بیماری و اختلاف چشم گیر ورودی بیمارستان ها نسبت به خروجی، پیش بینی می کنیم آن مرکز هم ظرف مدت چند روز تکمیل ظرفیت شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: تجربه های خوبی در سه موج قبلی، کسب کرده ایم به طوریکه بسیاری از نقاط ضعف شناسایی و رفع شده و همچنین امکانات و تجهیزات مورد نیاز تامین شده و خدا را شاکریم که در این زمینه کمبود جدی وجود ندارد.
وی با تاکید بر سیر صعودی و آسانسوری کرونا در موج چهارم، یادآور شد: اگر مردم پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت نکنند، شرایط به مراتب بدتری نسبت به سه مجموع سه موج قبلی خواهیم داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار