رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی ۴ مورد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان مرکزی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰ 25 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی،دکتر سید محمد جمالیان افزود: سه مورد از موارد جدید شناسایی شده در شهر اراک می باشند که از نزدیکان فردی هستند که روز گذشته کرونای انگلیسی وی محرز شده بود.
وی یادآورشد: یک مورد جدید دیگر نیز که امروز شناسایی شد، فردی ساکن شهرستان تفرش است که علی رغم تاکید مسولین حوزه سلامت در مراسم عروسی در تهران شرکت کرده بود.
دکتر جمالیان گفت: عدم توجه به توصیه های بهداشتی و ساده انگاری این ویروس وحشی سبب شیوع نوع جهش یافته خواهد شد که وجود آن در استان همه افراد را تهدید می کند.
وی با اشاره به مراودات استان مرکزی با استانهایی که درگیر نوع جهش یافته کرونا شده اند، اظهار داشت: نوع جهش یافته کرونا موسوم به انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ و میر بالاتر همراه است و تا زمانی که جامعه واکسینه نشود این ویروس دچار جهش می شود.
متولی حوزه سلامت استان افزود: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، رعایت دقیق تر پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی هاست که اگر جدیت لازم به عمل نیاید گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.
وی گفت: اگر شرایط به همین منوال باشد روزهای سخت و نفس گیری را در پیش رو خواهیم داشت.
دکتر جمالیان تاکید کرد:این روز ها، با زدن یک ماسک ساده و عدم حضور در جاهای شلوغ به خصوص در روزهای پایانی سال، به جای عزا داری برای عزیزانمان زندگی را به آنها هدیه دهیم تا حسرتی برای کسی باقی نماند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار