رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی اولین مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در اراک خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳ 24 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی،دکتر سید محمد جمالیان افزود:این مورد به معنای ایجاد ترس و وحشت در استان مرکزی نمی باشد بلکه نشان از این است که مردم باید در رعایت پروتکل ‌های بهداشتی بیشتر دقت کنند تا از شیوع این ویروس و ایجاد همه گیری جدید در استان مرکزی جلوگیری به عمل آید.
وی یادآورشد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مثبت جدید از ویروس کرونای انگلیسی حتما به اطلاع و استحضار مردم خواهد رسید و دانشگاه علوم پزشکی اراک در این مورد موضعی شفاف خواهد داشت.
وی افزود: اولین مورد مشاهده شده در استان مربوط به شخصی می باشد که در روزهای گذشته سابقه سفر به استان خوزستان را داشته است.
دکتر جمالیان گفت: نتایج آزمایشات و بررسی ها در اراک نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی می باشد که این امر با ارسال نمونه به انستیتو پاستور تهران، روز گذشته تایید شد.
وی اضافه کرد: با توجه به مشخص شدن نتایج آزمایشات، تمام اطرافیان این فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی تحت بررسی پزشکی و قرنطینه ای قرار گرفتند.
وی ادامه داد: از مردم استان مرکزی درخواست داریم که از سفر به شهرهای همجوار در این ایام به جد خودداری کنند، به خصوص استان هایی که موارد کرونای انگلیسی در آن مشاهده شده است.
دکتر جمالیان گفت: از امروز همکاران مرکز بهداشت شهرستان اراک با استقرار در ایستگاه راه آهن تمامی مسافرانی را که قصد ورود به شهر اراک را دارند مورد معاینه قرار می دهند و تست شناسایی سریع بیماران کرونایی (رپید) در مکان راه آهن انجام می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: اگر ویروس کرونای انگلیسی شیوع پیدا کند، بسیار شرایط سخت تر از موج های قبلی کرونا خواهد شد و امروز رنگ خطر دیگری در استان مرکزی به صدا در آمده است.
دکتر جمالیان از مردم خواست استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در مکان های پرازدحام پرهیز کنند زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از موج های قبلی کرونا است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار