رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفرش از افتتاح موزه خصوصی مفاخر و مشاهیر تفرش خبر داد.
کد خبر: ۹۴۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴ 13 February 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، سید مهدی رحیمی افزود: این مراسم با حضور سید علی آقا زاده استاندار مرکزی، عبدالرضا حاج علی بیگی فرماندار شهرستان تفرش و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد.
رحیمی یادآورشد: این موزه در مجاورت تالار كتابخانه زنده یاد استاد زین العابدین نصیر پدر فرهنگ و مدارس نوین تفرش و با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره ارشاد اسلامی و شهرداری شهرستان تفرش به طور رسمی افتتاح و آغاز به کار کرد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفرش افزود: در این موزه خصوصی تصاویر، اسناد و مدارک بیوگرافی، لوازم کار و دیگر یادگارهای بزرگان و مفاخر شهرستان به نمایش گذاشته شده و همچنین برنامه‌ریزی برای گسترش و پربارتر شدن این موزه با همکاری اساتید و خانواده‌های آنها و همچنین آثار و اسناد بیوگرافی سایر مفاخر و اساتید شهرستان در روزهای آتی در نظر گرفته شده است.
او با اشاره به اینکه این موزه برای آشنایی هرچه بیشتر همشهریان و سایر هموطنان بازدیدكننده با تاریخ پربار فرهنگی و علمی تفرش ایجاد شده است گفت: احداث این موزه با همکاری مهندس ابراهیم نصیر با اعتباری بالغ بر۵میلیارد ریال تجهیز و راه‌اندازی شده است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفرش افزود: در این مراسم تمبر استاد ابراهیم نصیر خیر فرهنگی و فرزند زین العابدین نصیر که با همکاری اداره میراث‌فرهنگی شهرستان تهیه و چاپ شده بود به وی اهدا شد.
رحیمی یاد آور شد: استان مركزی بهشت مفاخر و مامن پدران علمی كشور است به طوری كه یك چهارم بزرگان، مفاخر و عالمان از این خطه تقدیم كشور شده‌اند و شهرستان تفرش نیز خود به تنهایی بهشتی از مشاهیر و مفاخر كشور قلمداد می‌شود كه دانشمندان و نخبگان علمی، فرهنگی، ادبی و سیاسی شاخصی را پرورش داده است. تفرش یكی از معدود شهرستان‌های ایران است كه نام شخصیت‌های بزرگی را در تاریخ كشور برای خود ثبت كرده است. این شهرستان خاستگاه ۲۲پدر علمی و ۵۰۰دانشمند و نخبه كشور است كه هر یك نقشی بی‌بدیل در روند و آبادانی ایران داشته‌اند و پرچم علم و ادب ایران زمین با نام و فعالیت آنان گره خورده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار