همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی بزرگترین مجتمع های دامداری کشور با حضور ریاست جمهوری ، وزیرجهادکشاورزی و استاندار مرکزی بصورت ویدئوکنفرانس در شهرستان زرندیه استان مرکزی افتتاح شد. وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: سطح گلخانه‌های کشور تا پایان دولت دوازدهم به ۲۵ هزار هکتار می‌رسد.
کد خبر: ۹۳۹۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶ 08 February 2021

 

کاظم خاوازی افزود: تا پیش از دولت تدبیر و امید ۸ هزار هکتار گلخانه در کشور داشتیم که امروز این میزان به ۲۱ هزار هکتار گلخانه رسیده و تا پایان دولت دوازدهم، سطح گلخانه‌های کشور به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.
وی یادآورشد: امروز اتفاق مهمی در جامعه علمی رخ داد و اولین واکسن پروتئینی نوترکیب تزریق استنشاقی دنیا که توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تولید شده است، اجازه ورود به آزمایش بالینی گرفت که اتفاق بزرگی بود و به همه هم وطنان در سراسر دنیا تبریک عرض می کنم.
وی افزود: صرف نظر از زبان و قومیت، یکی از وجوه مشترک همه ایرانیان تزریق واکسن های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است.
خاوازی با اشاره به این که واکسن تولیدی موسسه رازی بر روی پیچیده‌ترین پلتفرم دنیا تولید شده است، گفت: معتبرترین موسسات دنیا در حال کار بر روی این نوع واکسن هستند که از کم عارضه ترین نوع واکسن در دنیا به حساب می آید.
وی افزود: پس از گذشت ۸ ماه از آزمایشات انجام شده بر روی حیوانات، وجود ضد ویروس در بدن این حیوانات تایید شده است و امید می رود بخش های دیگر هم برای تولید انبوه این واکسن به تیم قوی موسسه رازی بپیوندند.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که ۳۵ سال است که از کشاورزان نمونه کشور تقدیر می‌شود، اضافه کرد: از ۴ میلبون و ۳۰۰ هزار نفر بهره‌بردار بخس کشاورزی، ۱۷۰ نفر کشاورز پیشرو انتخاب شده‌اند.
وی ادامه داد: عملکرد این کشاورزان نسبت به میانگین تولید کشور، در حوزه باغبانی ۹ برابر، در زراعت ۴ برابر، در دام و طیور ۲ تا ۲.۵ برابر بیشتر است‌.
خاوازی، علت این افزایش در تولید را آموزش مجازی بهره‌برداران دانست وافزود: ۳۲ استودیو تحت عنوان استودیو کشاورز در استان‌های کشور آماده شده و امروز افتتاح خواهد شد که دانش را به کشاورزان منتقل می کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که امروز دو پروژه بزرگ افتتاح خواهد شد، گفت: یکی از این پروژه‌ها گلخانه است که تا پیش از دولت تدبیر و امید ۸ هزار هکتار گلخانه در کشور داشتیم که امروز این میزان به ۲۱ هزار هکتار گلخانه رسیده و تا پایان دولت دوازدهم، سطح گلخانه‌های کشور به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.
وی افزود: پروژه دوم افتتاح فاز اول و دوم یکی از بزرگترین زنجیره‌ها در بخش دام است که هر فاز ظرفیت ۱۰ هزار رأس دام را دارد.
خاوازی ادامه داد: پیش از دولت تدبیر و امید میزان تولید شیرخام در کشور ۸.۳ میلیون تن بود که امروز به ۱۱.۳ میلیون تن رسیده است و پیش بینی می کنیم این میزان تا پایان دولت دوازدهم به ۱۲ میلیون تن برسد. وزیر جهاد کشاورزی در پایان از حمایت‌های رئیس جمهوری از بخش کشاورزی قدردانی کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار