رئیس شورای قضایی استان مرکزی گفت: همه می دانیم که گرانی موضوعی کشوری است اما گرانفروشی باید در استان نظارت و مرتفع شود.
کد خبر: ۹۲۸۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹ 02 January 2021

 

به گزارش تابناک مرکزی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی در جلسه ی شورای قضایی استان مرکزی افزود: در راستای رفع مسائل و مشکلات عموم مردم اعم از مشکلات اقتصادی، گرانی، گرانفروشی مصوبات و موضوعات مهمی بررسی و مقرر شد سازمان تعزیرات حکومتی در این زمینه مدیریت و نظارت بیشتری داشته باشد و سازمان صمت و اصناف نیز به بحث قیمت ها در بازار ورود کنند و نرخ ها را متعادل سازند.
وی درباره کمبود برخی اقلام دارویی و درمانی و مشکلات حوزه صنعت هم گفت: مدیران قضایی در تمام دستگاه‌های وابسته به قوه قضاییه استان نباید از کنار مسائل کوچک و بزرگ استان بی تفاوت عبور کنند و باید در اسرع وقت اقدام لازم را در زمینه رفع مسائل به صورت کار کارشناسی و مدیریت میدانی انجام دهند.
رئیس شورای قضایی استان مرکزی یادآورشد: در زمینه تخلفات ساختمانی در محدوده شهر اراک و سایر شهرهای استان، تاکید شد کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری ها ورود عالمانه و کارشناسی به این موضوع داشته باشند چراکه در رسیدگی های پیرامون ماده ۱۰۰، موضوع درآمدزایی برای شهرداری اصلا مدنظر نیست و اعتقاد ما بر این است که به ویژه در کلانشهر اراک، ضوابط کلی و طرح تفضیلی شهر به طور کامل رعایت شود چراکه نباید هیچ قدمی مخالف قوانین و مقررات برداشته شود.
وی با تشریح مصوبات جلسه اضافه کرد: همچنین مقرر شد کارگروه تخصصی متشکل از متخصصین مربوطه در این زمینه تشکیل و نظرات کارشناسی پیرامون هر دسته از تخلفات در این رابطه ارائه شود تا بتوان بخش زیادی از پرونده ها را با استفاده از ظرفیت این کارگروه مرتفع کرد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی بر تکریم مراجعین و رفع اطاله دادرسی و رفع مشکلات قضایی مردم تاکید کرد.
در این جلسه از زحمات طاهری قائم مقام پیشین دادگستری کل استان مرکزی قدردانی و رحمتی رئیس شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر به عنوان سرپرست مجتمع دادگاه های تجدیدنظر استان مرکزی معرفی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار