مردم استان مرکزی در هفت ماهه سال جاری ۲۲ میلیارد و۵۶۲ میلیون تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.
کد خبر: ۹۱۸۷۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰ 23 November 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی ، شاپورجلالی، معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصادی برطرف می شود.
وی با بیان اینکه بیشتر زکات جمع آوری شده در امور محرومان هزینه شده است افزود: تأمین جهیزیه، درمان بیماران، ساخت، تعمیر مسکن مددجویان نیازمند، اطعام نیازمندان،تامین کمک معیشت و مخارج روزانه فقرا از مواردمصارف زکات است.
وی یادآور شد: زکات جمع آوری شده در هفت ماهه سال گذشته  هفت میلیاردو ۹۳۸ میلیون تومان بوده که در سال جاری به نسبت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.
جلالی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات مختلفی است ، افزود: کمیته امداد با همکاری روحانیون اقدام به جمع‌آوری این میزان زکات کرده که امید می رود با حضور بیشتردر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره زکات پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.
وی گفت: زکات پردازان می توانند ، زکات واجب و مستحبی خود را به شماره کارت ۳۴۴۵-۵۰۱۶-۹۹۷۹-۶۰۳۷ به نام اداره زکات استان مرکزی واریز کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار