خمین
عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس گفت: خروج قطره چکانی نظامیان آمریکایی از عراق در راستای خرید زمان و تثبیت حضورشان در این کشور است
کد خبر: ۹۰۸۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵ 12 October 2020
علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس | اعتمادآنلاین
علیرضا نظری در خصوص خروج ۱۵۰۰ نظامی آمریکایی از عراق، گفت: آمریکایی‌ها وقتی صدام را از میان برداشتند، توافقنامه نظامی با عراقی‌ها منعقد کردند که تعهدات دو جانبه به وجود آورد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس اگر دولت و هیات حاکمه عراق مورد تجاوز قرار گرفت، آمریکایی‌ها باید به آن‌ها کمک کنند؛ وقتی داعش به عراق حمله کرد این مهم انجام شد، اما واقعیت ماجرا طور دیگری رقم خورد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها یکطرفه این توافقنامه را نقض کردند، ادامه داد: بر این اساس دولت عراق پیگیری کرد توافقنامه دوجانبه با آمریکا کان لم یکن تلقی و آن‌ها از عراق اخراج شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در این بین نمایندگان این کشور پس از  ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به خروج نظامیان آمریکایی رای دادند؛ البته آمریکایی‌ها در حال مقاومت هستند و با ایجاد چالش و تنش، فضاسازی و ... درصدد حفاظت از پایگاه‌های مختلفی مانند عین الاسد هستند.

نظری گفت: باید اذعان کرد وحدت و انسجام ایجاد شده میان دولت و جریان‌های مقاومت در عراق شرایطی را رقم زده که آمریکایی‌ها باید از خاک این کشور خارج شوند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار