معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت:در پنج ماهه نخست امسال۸۶ مورد اشتغال از طریق معرفی به مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی ایجادشده است.
کد خبر: ۸۹۹۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳ 14 September 2020


به گزارش تابناک مرکزی، مجیدمشهدی، بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های محوری در کمیته امداد است افزود: کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان و با توجه به نیازهای کارفرمایان و با ارائه آموزش‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای به مددجویان، اشتغال آموزش دیدگان را از طریق معرفی مستقیم به کارفرمایان و مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی پیگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته های تشویقی در نظر گرفته است ، گفت : این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می‌شود، کارفرمایان متقاضی نیروی کار می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.
مشهدی با اشاره به رویداد ملی «صنایع روستا دوست» افزود: این رویداد با هدف شناسایی کارآفرینان در حوزه روستا و کمک به اشتغال در روستاها شکل گرفته است.
وی یادآورشد: کمیته امداد پیرو طرح‌های رویداد ملی صنایع روستا و صندوق نوید منابع مالی را تأمین می‌کند و اگر افراد مورد حمایت طرح‌های دانش بنیان و استارتاپی در این حوزه داشته باشند، از طریق صندوق نوید تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به آن‌ها پرداخت می‌شود.
شایسته ذکر است، در کمیته امداد استان مرکزی ایجاد پنج هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری هدف گذاری شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار