رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت:شوراهای روستاها، دهیاری‌ها و معتمدین در زمینه حفظ اراضی ملی و انفال مسئول هستند.
کد خبر: ۸۹۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹ 12 September 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی،حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی در نشست اعضای شورای سیاست گذاری حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی افزود: :شوراهای روستاها، دهیاری‌ها و معتمدین نباید اجازه دهند اراضی ملی به ناحق مورد تصرف و تجاوز قرار گیرد.
وی یادآورشد: همه موظف هستیم اراضی ملی را همچون میراثی ارزشمند حفظ و به آیندگان تحویل دهیم.
ویاظهار داشت: حفظ انفال، اراضی ملی و بیت‌المال به ویژه در مناطق خوش آب و هوای کشور به شدت مورد تاکید دستگاه قضا است و این مهم در استان مرکزی با جدیت پیگیری خواهد شد.
وی یادآورشد: گزارش‌هایی مبنی بر تصرف غیرقانونی اراضی ملی در مناطق خانه‌میران و روستای گردشگری انجدان وجود دارد، گزارش‌ها حاکی از تصرف زیاد اراضی و تغییر کاربری‌های فراوان در این مناطق است که مقرر شد یک گروه کارشناسی با اعزام به منطقه از وضعیت اراضی بازدید و گزارش‌های لازم را تهیه کند.
رئیس دستگاه قضائی استان تاکید کرد: همچنین مقرر شد سازمان بازرسی استان عملکرد دستگاه‌های متولی زمین در زمینه حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی اعم از جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، دهیاری‌ها و دیگر دستگاه‌های دخیل را بررسی و ظرف یک ماه آینده گزارش و نتایج نهایی را اعلام کند و چنانچه مشخص شود قصور و یا کوتاهی در این زمینه صورت گرفته و یا چراغ سبزی داده شده با جدیت به متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد.
وی افزود: چنانچه تغییر کاربری‌های محرز شود، پیگیری لازم در زمینه برخورد با عاملان و متصرفان صورت می‌گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تاکید کرد: از مردم خواهش داریم با حساسیت تمام عرصه‌های ملی را مد نظر قرار دهند، چنانچه تخلفی در زمینه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری مشاهده کردند بلافاصله دستگاه قضا را در جریان قرار دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار