مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت:با اختصاص اعتبار لازم از محل صندوق توسعه ملی در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی ۱۶ مجتمع بزرگ آبرسانی در سطح روستاهای استان مرکزی به اجرا درآمد.
کد خبر: ۸۹۱۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶ 23 August 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، مهندس یوسف عرفانی نسب افزود: با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی ، جهش خوبی را در تامین آب شرب مردم روستاها شاهد بودیم و بسیاری از مشکلات آبرسانی به روستاها برطرف شد.
وی در تشریح عملکرد این شرکت دردولت تدبیر و امید یادآورشد :این شرکت از ابتدای دولت یازدهم تا کنون با برنامه ریزی و حمایت دولت و تلاش و کوشش دلسوزانه کارکنان خود توانست فصل جدیدی را در ارایه خدمت به مردم قدرشناس استان مرکزی آغاز کند.
وی افزود : در سایه حمایت و توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم ، اجراي طرح هاي فاضلاب در شهرهای استان شتاب بيشتري گرفت و در مجموع۶ طرح بزرگ فاضلاب شامل ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای اراک ، ساوه ، تفرش ، خمین ، آشتیان و شازند به اجرا درآمد که تا کنون ۳ تصفیه خانه به بهره برداری رسیده و امید می رود تا پایان دولت هم یک تصفیه خانه دیگر ، به بهره برداری برسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد : علاوه بر این ، ۳۵۸ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی فاضلاب در سطح شهرها اجرا شده و بالغ بر ۴ هزارو ۸۰۰فقره انشعاب فاضلاب هم نصب شده است.
وی با اشاره به اجرا و بهره برداری از طرح های بزرگ آبرسانی به شهرهای استان مرکزی در سالهای ۹۲ تا ۹۸ از جمله طرح آبرسانی به شهر ساوه از سد الغدیر ، آب رسانی به شهر دلیجان از سد کوچری و ساخت تصفیه خانه آب شهر محلات افزود: همچنین در این راستا ۲۰ پروژه آبرسانی دیگر در شهرهای استان در این مدت اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی از اصلاح و بازسازی ۱۵۷ کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر های استان و حفر و تجهیز ۹۲ حلقه چاه آب برای تامین آب مورد نیاز شهرها یاد کردو افزود: توسعه ۲۴۲ کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال و ساخت ۱۰ باب مخزن ذخیره آب به حجم در مجموع۱۶.۱۰۰ متر مکعب از دیگر اقدامات این شرکت در دولت تدبیر و امید بوده است.
مهندس عرفانی نسب با اشاره به جهش خوب آبرسانی به روستاها با تدبیر دولت های یازدهم و دوازدهم اظهارداشت: با اتمام این مجتمع ها و سایر پروژه های دیگر در مجموع ۸۶روستا به جمع روستاهای تحت پوشش این شرکت افزوده شد و جمع روستاهای دریافت کننده خدمات را در سطح استان مرکزی به ۸۵۳ روستا رسانده است.
وی درصد بهره مندی از آب شرب در روستاهای استان مرکزی
را۸۵.۲۶ درصد اعلام کرد و گفت: این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.
مهندس عرفانی نسب اظهار داشت: علاوه بر این ، در سالهای ۹۲ تا پایان ۹۸ در مجموع یک هزار و ۱۹۲ کیلومتر خطوط انتقال آب و شبکه توزیع در سطح روستاهای استان توسعه پیدا کردو ۹۴۷ کیلومتر خطوط انتقال آب و شبکه توزیع فرسوده تعویض شده است.
وی از دیگر اقدامات انجام شده برای تامین آب شرب مردم روستاهای استان را حفر ۲۳۱ حلقه چاه جدید و احداث ۱۹۳ باب مخزن ذخیره آب به حجم ۳۹ هزارو ۹۶۰ متر مکعب اعلام کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار