معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت:در یک سال گذشته از مجموع ۳۹۴۲ فقره تسهیلات پرداختی وثبت شده در سامانه مدیریت فرایند کسب وکار تعداد ۳۶۶۰ طرح اشتغال و خودکفایی معادل ۹۳ درصد از تسهیلات پرداختی مربوط به طرح‌های ایجادی با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار وتوانمند سازی بوده است.
کد خبر: ۸۸۵۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴ 10 August 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، مجید مشهدی بابیان اینکه اشتغال پایدار مهمترین هدف کمیته امداد در پرداخت تسهیلات است افزود: ایجاد فرصت شغلی از آموزش شروع شده و بعد از انجام مشاوره‌های شغلی و آماده‌سازی طرح توجیهی مراحل معرفی به بانک برای پرداخت تسهیلات انجام می‌شود.
وی یادآورشد: تعداد۲۲۷ طرح نیز توسعه‌ای معادل ۶ درصد با رویکرد توسعه و ارزش زنجیره مالی طرح وتعداد ۵۵ طرح شامل تسهیلات مجدد با رویکرد جلوگیری از رکود و غیرفعال شدن طرح‌ها که معادل یک از کل تسهیلات می باشد به مددجویان و نیازمندان تحت حمایت پرداخت شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با ‌اشاره به راه‌اندازی مدیریت توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان در معاونت‌اشتغال کمیته امداد، گفت: در این بخش کارهای مختلفی برای پشتیبانی طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌های خلاق انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا، راه‌اندازی صندوق «حمایت از طرح‌های نوین و دانش‌بنیان» تحت عنوان «صندوق نوید» است.
وی افزود: افرادی که ایده‌های نوآورانه دارند، می‌توانند ایده‌های خود را در صندوق نوید به آدرس navidfund.com ثبت و از حمایت‌های آن بهره‌مند شوند.
مشهدی اظهارداشت : صندوق نوید با هدف حمایت از ایده‌های متخصصان، کارآفرینان و نخبگان، با تأکید بر مددجویان مورد حمایت کمیته امداد به صورت مشترک با مؤسسه دانش‌بنیان برکت ایجاد شده و پس از بررسی و هدایت طرح‌ها، قرارداد سرمایه‌گذاری بر روی طرح را منعقد می‌کند.
وی در پایان بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد تنها مصرف‌کننده نیستند افزود: هم اکنون مددجویان تحت حمایت این نهاد به‌عنوان کارآفرینان برتر کشوری در عرصه‌های تولید فعالیت می‌کنند و هدف کمیته امداد استقلال فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانوارهای تحت حمایت است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار