رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: یکی دیگر از مصداق‌های امیدآفرینی در جامعه مبارزه با فساد است به همین دلیل اولویت نخست دادگستری برخورد با فساد است و دادگستری در این زمینه به شکل جدی حرکت و با متخلفان برخورد می‌کند.
کد خبر: ۸۸۵۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲ 09 August 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، حجت ‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در جلسه دیدار با شورای ائتلاف انقلاب اسلامی استان مرکزی با اشاره به مشکلات موجود درون استان مرکزی اظهار داشت: در استان مشکلات و ایراداتی از حیث اطلاع رسانی و موجودی پرونده های قضایی وجود داشت که بی‌ سابقه بوده بنابراین در بسیاری از بخش‌ها حدود ۳۰ درصد تا ۷۰ درصد رشد داشتیم.
وی یادآورشد: شورای ائتلاف انقلاب اسلامی استان شبکه مقدسی است زیرا مبنای درستی دارد به همین سبب زمانی که بر اساس اصل تدریجی اگر فلسفه غدیر به خوبی درک شود در واقع به انتظار مهدویت و در نتیجه به ولایت فقیه می‌رسیم بنابراین مبنای شورای ائتلاف تبعیت از ولایت مطلقه فقیه است که حلقه بسیار مستحکم، منطقی و وسیع است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: هر فردی با هر سلیقه و تفکری می‌تواند در این حلقه قرار گیرد به همین سبب در این شورا علاوه‌ بر ایجاد حلقه مستحکم بر مبنای گام دوم مقام معظم رهبری با محوریت امید و اعتماد و جوانگرایی فعالیت می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی یادآورشد: شناسایی و به کارگیری جوانان در این شورا اقدام مناسبی است که باید مورد توجه قرار گیرد و امیدمی رود شورا با توجه به اینکه اهداف مشترکی دارد در بخش‌های مختلف و در مواقع بحرانی ارتباط خوبی با دادگستری داشته باشد.
وی اضافه کرد: اکنون در جهاد اقتصادی به سر می‌بریم به گونه ای که دوران جهاد نظامی و دفاعی در دوران جنگ به پایان رسید اما مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها می‌تواند به خیمه نظام آسیب وارد کند بنابراین باید با جهاد اقتصادی محکم باشیم و اگر این جهاد مستحکم و فراگیر و مردمی باشد می‌تواند سبب موفقیت در زمینه‌های مختلف شود.
رئیس دستگاه قضایی استان ادامه داد: اگر بصیرت و شناخت وجود داشته باشد همان طور که فرماندهان دوران جنگ دارای بصیرت بودند می‌توان به قله‌ های موفقیت دست یافت و بصیرت بر مقاوم ‌سازی اقتصاد استوار است ،صورتی که مقام معظم رهبری به این موضوع تاکید داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی افزود: در مقاوم‌سازی اقتصادی باید بر توان داخلی تکیه کرد و اهداف دشمن در زمینه دل سردی مردم نسبت به نظام با بصیرت خنثی می‌شود به نحوی که یکی از اقدامات دشمنان دل سردی فعالان و بدنه اجتماع است و به تبلیغات در این زمینه که ناجی کشور آمریکا و غیره است می‌پردازند بنابراین باید نسبت به این موضوع آگاه و هوشیار بود.
وی ادامه داد: در دوران شیوع ویروس کرونا که بسیاری از اجتماعات محدود شد اما بسیاری از افراد با وجود تحریم‌ها با تکیه بر توان داخلی و بصیرت و محور ولایت وارد میدان شدند و به ساخت فضابر نظامی، موشک و غیره پرداختند که دنیای استکبار از این اقدام به عنوان کار خارق‌العاده تعبیر کرد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: روحیه جهادی، انقلابی و تحول‌گرایی یکی از اهداف نظام است که شورای ائتلاف انقلاب اسلامی باید در این زمینه فعالیت کند و روحیه جوانگرایی در جامعه توسعه یابد تا میزان تاب‌آوری، امید و نشاط مردم افزون شود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اخلاص در عمل و رفتار مسئولان اظهارداشت: شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه‌ای از اخلاص در عمل و رفتار بود که باید برای همه الگو باشد، آنچه در منویات مقام معظم رهبری است عدم تکیه بر دادخواست ‌محوری است به شکلی که مدیریت ارشد دادگستری علی رغم اعلام اینکه تنش های فراوانی در برخی نواحی صنعتی وجود داشت در یکی از کارخانه ‌های استان حضور پیدا کردم که این اقدام سبب برقراری موجی از آرامش در کارخانه شد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: باید مرکز پژوهش شورا همکاری بیشتری با دادگستری داشته باشد و اقدامات محدود به شعار و برنامه نباشد بلکه باید در عمل تحقق یابد، در کارگروه اقتصادی دادگستری اقدامات خوبی انجام شده به صورتی که کارخانه‌هایی که مشکلاتی داشتند پس از بررسی در کارگروه به صورت قانونی و با تمام توان برای ورود مواد اولیه به کارخانه در راستای جلوگیری از بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانه اقدام شده است.
وی ادامه داد: امروز زمان حرکت، تحول و پویایی است و همه باید با خرد جمعی به یکدیگر کمک کنیم به همین دلیل دادگستری در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار