مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: مراسم عزاداری در این استان با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و نظارت و همکاری تمام ادارات تبلیغات اسلامی و مؤسسات قرآنی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۸۸۱۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶ 28 July 2020

 

به گزارش تابناک مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربانپور با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و صفر ۱۴۴۲ هجری قمری اظهار داشت: دستورالعمل اجرای مراسم محرم به‌ویژه در دهه نخست از طرف سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری دفتر تبلیغات و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و سایر مراکز تهیه شده و با وزارت بهداشت نیز هماهنگی‌های اولیه انجام شده است.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌های متفاوت برای برگزاری مراسم‌های ایام محرم دارد به طوری که برای دهه نخست ماه محرم مراسم‌های فیزیکی در فضاهای باز از جمله پارک‌ها، خیابان‌ها و غیره با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: در مراسم‌های عزاداری باید فاصله فیزیکی افراد رعایت شود، اصل روضه‌خوانی تعطیل نیست و می‌تواند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود.
حجت‌الاسلام قربانپور یادآورشد: امسال فضای محرم در بستر فضای مجازی در گروه‌ها و کانال‌های مجازی بیشتر پرداخته می‌شود به همین سبب بخشی از برنامه‌ها در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.
وی افزود: امسال فضای روضه خانگی در مجالس و منازل از طریق ارتباطات تلویزیونی جلوه ویژه‌ای پیدا می‌کند، برنامه‌ریزی برگزاری مراسم‌های عزاداری در مساجد، حسینیه‌های بزرگ، نذورات مردمی و ساماندهی اطعام و اکرام نیز در دستورالعمل کار است که جزئیات پس از جمع‌بندی در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار