فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه مسجد محوری در دستور کار سازمان بسیج قرار گرفته است گفت: مساجد باید محل همه اقشار جامعه باشد و همانگونه که در ابتدای انقلاب نقش موثری در حل مشکلات مردم داشتند امروز هم باید به نقش موثر مساجد بیشتر توجه داشته باشیم
کد خبر: ۸۸۰۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰ 27 July 2020

.
به گزارش تابناک مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: ویروس کرونا ناتوانایی و ناکارآمدی آمریکا را به وضوح آشکار کرد و امروز به وضوح شاهد افول تدریجی آمریکا و شکست قدرت پوشالی آن هستیم.
وی یارآورشد: امروز ماهیت فتنه گری و توطئه گری آمریکا به وضوح برای دنیا مشخص شده و افول تدریجی آمریکا از حوادث داخلی آمریکا نمایان است.
فرمانده سپاه روح الله اظهار داشت: آمریکا با شهادت فرمانده سرافراز نیروی قدس سپاه پاسداران حاج قاسم سلیمانی توهم تضعیف و از بین بردن جبهه مقاومت را داشت اما به برکت خون حاج قاسم عکس این موضوع اتفاق افتاد و شهادت شهید سلیمانی علیرغم دردناکی آن خیرات و برکاتی را برای امت اسلام به دست آورد.
وی یکی از آثار و برکات شهادت حاج قاسم سلیمانی را اتحاد و همبستگی خواند و گفت: ملت ایران و ملت های مسلمان در سایر کشورهای اسلامی یک لبیک عمومی به جبهه مقاومت و ادامه این راه ارزشمند گفتند.
سردار کریمی با بیان اینکه امروز دشمنان امت اسلام با استفاده از ابزار فضای مجازی عملیات روانی شدیدی علیه ملت ایران و ملت های مسلمان به کار گرفته اند، اظهارداشت: هوشیاری و وحدت همه مردم و مسئولین باید بیشتر مورد توجه باشد.
وی با تأکید بر اینکه دشمن با استفاده از عملیات روانی به دنبال گرفتن سرمایه های اجتماعی است،گفت: یکی از این سرمایه ها مردم هستند و دشمنان در این راستا نا امیدی و گروگان گیری ذهن ها را در دستور کار خود گذاشته اند.
فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بسیار خوبی که در راستای تقویت سرمایه های اجتماعی در دستور کار سازمان بسیج قرار گرفته مسجد محوری است افزود: برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی در این راستا در نظر گرفته شده است.
وی با تأکید بر اینکه مساجد سنگرهای مهم اسلام و انقلاب هستند،گفت: در طول چهل سال انقلاب توانمندی و کارآمدی خود را نشان داده اند و موثر بودن برای حل مشکلات مردم و مناطق را به اثبات رسانده اند.
سردار کریمی افزود: تقویت حضور بسیجیان و جوانان در مساجد با محوریت ائمه جماعت راهبرد فعلی سازمان بسیج است و پیوند عمیق میان جوانان و مساجد یکی از این اهداف است که همه باید کمک کنیم که این موضوع به تحقق برسد.
وی اظهار داشت: تشکیل قرارگاه های محلات و برگزاری جلسات با محوریت حل مشکلات مردم، منطقه و محلات می تواند بسیار موثر باشد و نیازمند عزم همگانی و انسجام ملی است.
فرمانده سپاه روح الله ادامه داد: امروز جوانان و نوجوانان بسیاری در محلات وجود دارند که به شکل خودجوش اقدام به ایجاد اشتغال داشته اند و بنابراین اگر این ظرفیت عظیم در کنار روحانیت و مساجد قرار گیرند می توانند در حل مشکلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی بسیار راهگشا باشند.
وی یادآورشد: امروز تجربه نشان داده تشکیلات موازی مشکلات کشور را حل نمی کند بلکه انسجام و وحدت رویه برای حل مشکلات می تواند بسیار موثر باشد و در این زمینه باید همه ظرفیت ها را به کارگیری کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار