با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی صورت می‌گیرد؛
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان که عنوان آن طرح نماد است هم اکنون با مشارکت ۱۴ دستگاه در سطح آموزش و پرورش اجرا می‌شود گفت: هم اکنون در استان مرکزی ۳۵۰ مدرسه طرح نماد را اجرا می‌کنند
کد خبر: ۷۹۷۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰ 14 November 2019
 
 

 

انصاری معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی امروز در دوره توانمند سازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان مرکزی ضمن گرامیداشت ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: به دلیل اینکه پیامبر (ص) در بالاترین درجه مهربانی و اخلاق بودند روز ولادت ایشان را روز اخلاق و مهرورزی در کشور نام گذاری کردند که ما جامعه فرهنگیان باید اخلاق و مهرورزی پیامبر (ص) را همواره در دستور کارمان قرار دهیم.
انصاری اظهار کرد: اصلاح جامعه بشریت از مهمترین اهداف اولیاء و انبیاء خداوند بوده که امروز این وظیفه مهم بر عهده معلمان است.

وی با اشاره به اینکه بسیج یک نهاد انقلابی و خدمتگزار است که با دور اندیشی و تعبیر معمار کبیر انقلاب این نهاد شکل گرفت و الحق و انصاف تاکنون توانسته معجزات بزرگی را در انقلاب اسلامی ایجاد کند ادامه داد: امروز بعد از گذشت چهل سال از تشکیل بسیج خدمات این نهاد انقلابی بسیار وسیع و موثر است که امروز توسط همین بسیج بستر‌ها و زمینه‌های خوبی برای دیگر دستگاه‌ها در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: توجه به تربیت معلم آینده ساز در دوره توانمند سازی بسیج فرهنگیان اقدامی بسیار ارزشمند است که معلمان می‌توانند با حفظ روحیات بسیجی در راستای خدمت به انقلاب قدم بر دارند.

وی از معلمان به عنوان مردمی‌ترین قشر موجود در جامعه یاد کرد که باید الگوی رفتاری خود را از بسیجیان قرار دهند افزود: امروز پویایی جامعه مرهون تلاش‌های نهاد خدمتگذار بسیج است که معلمان باید در این پویایی نیز نقش خود را ایفا کنند و این طرح اعتلای بسیج فرهنگیان در این راستا بسیار موثر است.

انصاری بیان کرد: متاسفانه امروز به دلیل اینکه آسیب‌های اجتماعی در جامعه رشد زیادی پیدا کرده وظیفه معلمان به عنوان تربیت آینده سازان بسیار حساس است و معلمان باید در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی پویاتر باشند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد: توجه به روحیه جهادی و فرهنگ بسیجی امروز باید سرمشق معلمان باشد تا بتوانند در گام دوم انقلاب در جهت بهبود وضعیت جامعه موثر باشند.

وی با اشاره به اینکه هرجا معلمان با روحیه بسیجی و جهادی عمل کردند موفقیت‌های زیادی کسب کرده اند و نمونه آن در صحنه‌های دفاع مقدس است که نتیجه آن هزاران شهید فرهنگی بوده است ادامه داد: معلمان هرکجا که همت‌ها و اراده هایشان را به کار گرفته اند توانسته اند معجزات بزرگی را رقم بزنند و نمونه آن تربیت نسلی است که امروز دستاورد‌های زیادی توانسته برای انقلاب بیافرینند.

انصاری عنوان کرد: امروز اعتمادی که عموم جامعه به معلمان دارند بسیار قابل اهمیت و با ارزش است و لذا همواره باید این اعتماد باشد و در جهت تقویت آن بکوشیم.

وی یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری را مهار آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: هم افزایی نیرو‌های فرهنگی و تربیتی می‌تواند در مهار آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر باشد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: متاسفانه در گذشته غفلت‌هایی توسط برخی از مسئولین و آموزش و پروش ایجاد شده که این غفلت نتیجه آن رشد آسیب‌های اجتماعی شده و باید دوباره روحیه‌های انقلابی و جهادی را به کار بگیریم و قطعا می‌توانیم آن‌ها را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر نتوانیم الگو‌های مناسب به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم قطعا ضربات سنگینی می‌خوریم که باید این معرفی الگو‌ها را از رسانه‌ها شروع کنیم افزود: البته باید توجه داشت که نباید به دانش آموزان آدرس غلط دهیم و باید الگو‌های مناسب و الگو‌هایی که در عرصه جهانی موفق بوده اند و توانسته اند برای کشور افتخارات زیادی کسب کنند برای نسل جدید تبیین کنیم.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان که عنوان آن طرح نماد است هم اکنون با مشارکت ۱۴ دستگاه در سطح آموزش و پرورش اجرا می‌شود گفت: هم اکنون در استان مرکزی ۳۵۰ مدرسه طرح نماد را اجرا می‌کنند البته در برخی شهرستان‌ها در گام اول این طرح هستند و در برخی شهرستان‌ها به طور کامل اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح معلم آینده ساز شباهت‌هایی بسیار زیادی با طرح نماد دارد که می‌توان با کمک بسیج فرهنگیان و زمینه‌ای که این دو طرح در مدارس فراهم می‌کند آورده‌های بسیار مناسب و موثری را عاید دانش آموزان کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار