آیت‌الله اراکی:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نابودی جریان فتنه در جهان اسلام گفت: امروز با قاطعیت اعلام می‌کنیم که جریان تکفیر در جهان اسلام منزوی و شکست خورده است
کد خبر: ۷۹۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۸ 14 November 2019

به گزارش تابناک مرکزی، آیت‌الله محسن اراکی شامگاه چهارشنبه در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به برگزاری سی و سومین دوره کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار «وحدت امت در دفاع از مسجد القصصی» اظهار داشت: برگزاری این مراسم در مرقد حضرت امام خمینی (ره) به معنای اعلام بیعت با حضرت امام راحل و اهداف ایشان است، همچنین به معنای آن است که امروز امام خمینی (ره) در همه جای جهان اسلام زنده است و نور او بر همه جهان می‌تابد.

وی با بیان اینکه تمامی دلسوزان جامعه اسلامی راه امام خمینی (ره) را می‌پیمایند افزود: امیدواریم با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب بتوانیم راه اسلام را تا مقصد نهایی ادامه داده و همچنان تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) پرچم اسلام در اهتراز بماند و در مسیر حرکت امام خمینی (ره) قرار داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی امسال با شعار "وحدت امت اسلام" در دفاع از مسجدالاقصی کار خود را آغاز می‌کند و در طی سه روز سخنرانی ها، مقالات و نشست‌های بسیاری برگزار می‌شود.

اراکی ادامه داد: این کنفرانس با سخنرانی رئیس جمهور آغاز می‌شود و در روز ولادت پیامبر اکرم (ص) میهمانان اجلاس به دیدار مقام معظم رهبری مشرف می‌شوند و از بیانات رهبر انقلاب بهره مند می‌شوند.

وی سپس با اشاره به اهمیت ایجاد وحدت در میان مسلمانان بیان کرد: علاوه بر اجلاس‌های عمومی، برنامه کمیسیون‌های جنبی نیز برگزار می‌شود و در حدود ۲۰ نشست با موضوع مسائل گوناگون جهان اسلام بررسی و پیشنهادات و اقدامات سراسر جهان پیرامون پشتیبانی از مسلمانان، وحدت و تلاش در این مسیر مطرح می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه امروز صدای وحدت و یگانگی در جهان اسلام و در بسیاری از کشور‌ها شنیده می‌شود گفت: این بشارت را به همه مسلمانان می‌دهیم که تلاش تلاشگران راه وحدت به تدریج در حال به ثمر رسیدن است و این موج از تکفیر و جریان فتنه در جهان اسلام در حال از بین رفتن است.

اراکی سپس تصریح کرد: امروز با قاطعیت اعلام می‌کنیم که جریان تکفیر در جهان اسلام منزوی شده و شکست خورده است، در گذشته صدای تکفیر در جهان اسلام بلند بود، اما امروز تبدیل به صدایی ناشنیدنی شده است.

وی افزود: امروز همگان از صدا و ندای وحدت پیروی می‌کنند و پرچم وحدت در سراسر جهان اسلام در حال اهتزاز است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بشارت می‌دهیم که امروز راه وحدت جهان اسلام هموارتر از زمان‌های دیگر است و امیدواریم به مناسبت برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی و تلاش‌های مخلصان شاهد روزی باشیم که بساط تفرقه و تکفیر برای همیشه به طور کل برچیده و شاهد امتی واحده، یک شکل، یک دل، یک دست و یک صدا باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار