رئیس هیات اسکی استان مرکزی گفت: امیدواریم با تامین اعتبار، دستگاه پیست‌کوب خریداری شده برای پیست اسکی شهدای سربند شهرستان شازند بزودی وارد استان شود
کد خبر: ۷۹۵۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰ 10 November 2019

اسکی

 

محمد رئوفی با بیان اینکه در این خصوص پیگیری‌های خوبی از سوی اداره کل ورزش و جوانان صورت گرفته است، افزود: دستگاه پیست‌کوب از آلمان توسط پیمانکار خریداری شده و با پرداخت هزینه آن که حدود ۴۰۰ میلیون تومان است، وارد استان خواهد شد، در غیر این صورت به یکی از سه استان دیگری که متقاضی پیست‌کوب هستند، منتقل خواهد شد.

رئوفی با بیان اینکه بدون داشتن دستگاه پیست‌کوب امکان استفاده از پیست اسکی شهدای سربند برای ورزشکاران این رشته وجود ندارد، ادامه داد: خوشبختانه هم استعداد و هم علاقه‌مندان زیادی در استان مرکزی در رشته اسکی وجود دارد که با راه اندازی پیست اسکی شهدای سربند، شاهد توسعه هر چه بیشتر این رشته در استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه از آغاز به کار پیست اسکی شهدای سربند حدود دو دهه می‌گذرد، اظهار کرد: انتظار داریم با حمایت مسئولان، تا آغاز فصل زمستان شاهد راه‌اندازی این پست جهت استفاده ورزشکاران باشیم.

گفتنی است، پیست اسکی شهدای سربند شازند از لحاظ شرایط جغرافیایی در شرایط مناسبی واقع شده و در صورت مشارکت بخش خصوصی می‌توان آن را توسعه داد و به عنوان یکی از ظرفیت‌های ورزش استان مرکزی معرفی کرد.

پیست اسکی شهدای سربند شهرستان شازند با فاصله حدود ۲۵ کیلومتر از شهرستان شازند و ۵۵ کیلومتر از اراک، مکانی مناسب و جذاب برای ورزش اسکی و تفریحات زمستانی است، این پیست در نزدیکی روستای پاکل قرار دارد، این منطقه به دلیل وجود ارتفاع مناسب دارای زمستان زود هنگام و بارش سنگین برف است.

پیست ۶۰۰ متری برای اسکی و سه دستگاه تله‌سیژ، رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی امکانات این مکان گردشگری و ورزشی است.

این پیست در ارتفاع ۲۷۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و طبیعت بکر مناطق و روستا‌های اطراف آن فرصتی استثنایی تماشای طبیعت را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار