رئیس سازمان آتش‌نشانی اراک:
رئیس سازمان آتش‌نشانی اراک از استقرار ۴ دستگاه خودرو آتش‌نشانی استان در شهر‌های مهران و نجف اشرف طی ایام اربعین خبر داد
کد خبر: ۷۸۶۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱ 08 October 2019

مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش‌نشانی اراک گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و سیل هموطنان و مشتاقان برای حضور در این همایش عظیم حسینی، با هماهنگی‌های به عمل آمده دو دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه ۵ مأمور آتش نشان، به سمت مرز مهران اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه مسئولیت بازرسی ایمنی تمامی موکب‌های استان مرکزی در ایران و عراق، توسط ستاد اربعین استانداری مرکزی به عهده این سازمان واگذار شده است، تصریح کرد: آموزش پرسنل و نصب دستورالعمل‌های پیشگیری از وقوع حریق و حادثه و نظارت بر اجرای آن، نصب کپسول‌های آتش‌نشانی،   نظارت و رعایت نکات ایمنی در نصب و راه‌اندازی موکب‌ها،   نظارت بر راه‌اندازی آشپزخانه و ایستگاه‌های صلواتی و ... از جمله وظایف سازمان آتش‌نشانی محسوب می‌شود.

آقازیارتی در ادامه به آموزش‌های اولیه اطفای حریق به تمامی نیرو‌های اعزامی شهرداری اراک اشاره کرد و گفت: به تمامی نیرو‌های اعزامی شهرداری اراک توسط این سازمان آموزش اطفای حریق داده شده است و با برنامه ریزی‌های انجام شده تمامی نیرو‌های اعزامی، این آموزش‌ها را فرا گرفته اند.

وی افزود: در سالجاری با تصمیم ستاد اربعین استان مرکزی، هر دو دستگاه خودروی اعزامی از سوی این سازمان، در شهر مهران مستقر خواهند شد تا ضمن بازدید ایمنی از موکب ها، خدمات ایمنی به زائرین ارائه کرده و در زمان بروز حوادث و آتش سوزی‌های احتمالی به یاری همنوعان خویش و زائرین حضرت سیدالشهداء (ع) بشتابند.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک خاطرنشان کرد: از سازمان آتش نشانی ساوه نیز یک دستگاه خودروی آتش نشانی جهت استقرار در شهر نجف اشرف اعزام و آتش نشانی دلیجان نیز یک دستگاه خودرو در شهر مهران مستقر خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار