فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از روند بازسازی و مرمت قبور مطهر شهدای اراک بازدید کرد
کد خبر: ۷۷۲۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳ 18 August 2019
 
 

 

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در جریان این بازدید با اشاره به اقدامات قابل توجه گروه مردمی خواهران در حوزه بازسازی قبور مطهر شهدای اراک گفت: زحمات و اقدامات قابل توجه این گروه که به شکل کاملا مردمی و خودجوش انجام شده بسیار قابل تقدیر است و جا دارد از زحمات کلیه اعضای این گروه تشکر لازم را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه ارزش این کار مردمی بودن و خودجوشی آن است افزود: عده‌ای داوطلب از چند ماه پیش برای بازسازی قبور مطهر شهدای اراک پای کار آمده اند نشان می‌دهد نسل جدیدی به شهدا ارادت و احترام خاصی قائل است.

وی با اشاره به خدمات موثر سایر گروه‌ها در قبور مطهر شهدا بیان داشت: گروه‌های زیادی در مجموعه گلزار شهدا مشغول به فعالیت هستند که نیاز است کلیه اقدامات برای اثر گذاری بیشتر هماهنگ باشند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت بسیج جامعه زنان در این موضوع استفاده شود گفت: کاری که شروع شده باید کل استان مرکزی را در برگیرد و مجموعه سپاه و کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی هم از اینگونه اقدامات ارزشمند حمایت خواهد کرد.

وی انگیزه و شوق سایر گروه‌های خودجوش را قابل تقدیر دانست و افزود: استعداد‌ها و ظرفیت‌های مناسبی در گروه‌های مردمی و خودجوش وجود دارد که اولا شناسایی آن‌ها اولویت مهم و دوما ساماندهی آن‌ها نیز باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی با بیان اینکه عنایات و توجهات شهدا در خصوص خدمات به آن‌ها قطعا در زندگی‌ها نمود خواهد داشت گفت: در کار‌های مردمی و خودجوش اخلاص نتیجه بخشی موثری به اقدامات می‌دهد و بدین جهت باید وجهه مردمی بودن آن‌ها حفظ شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه باید از اینگونه اقدامات ارزشمند مستندات مناسبی تهیه شود افزود: برخی از مستندات انسان را با آن اقدام همراه می‌کند و بدین جهت که این کار برای شهدا می‌باشد نیاز است حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاص آن در مستند آورده شود.

وی تهیه گزارشات خبری در این خصوص را اولویت دیگری دانست و گفت: رسانه‌ها باید اینگونه اقدامات را به گفتمان تبدیل کنند و می‌توان با فرهنگ سازی در مورد شهدا اینگونه اقدامات را به سایر شهرستان‌ها و حتی استان‌های دیگر انتقال داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار