رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی
رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی با بیان این که مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه پیام نور استان راه اندازی می‌شود گفت: تعداد ورودی‌های دانشگاه پیام نور در استان مرکزی روبه کاهش است و آموزش‌های فنی و مهارتی در دانشگاه پیام نور استان مرکزی افزایش می‌یابد
کد خبر: ۷۶۳۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸ 16 July 2019

مرکز رشد و نوآوری در اراک راه اندازی می‌شود

علی اکبر ملکی راد  با اشاره به تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور استان مرکزی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در استان مرکزی حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که از این تعداد حدود یک هزار و ۲۱۱ نفر کارشناسی ارشد هستند که در ۲۲ رشته گرایش تحصیل می‌کنند.

وی افزود: دانشگاه پیام نور اراک حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو دارد که در مجموع حدود ۶۵ درصد زن و ۳۵ درصد مرد در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی ادامه داد: تعداد ورودی‌های دانشگاه پیام نور هر سال روبه کاهش است به طوری که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد هر سال کاهش ورودی در دانشگاه پیام نور داریم، اما در دو سال اخیر آمار کاهش کند شده است.

ملکی راد با اشاره به فراهم شدن امکان ثبت نام برای دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نظام آموزشی ۳-۳-۶ در دانشگاه پیام نور تصریح کرد: امسال کارآموزان فنی و حرفه‌ای پس از اتمام دوره متوسطه می‌توانند در دانشگاه بدون آزمون ثبت نام کنند.

مرکز رشد و نوآوری در اراک راه اندازی می‌شود

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان مرکزی جزو ۷ استان در کشور است که باید نسبت به راه اندازی مرکز رشد و نوآوری اقدام کند،  بیان کرد: با مجوز وزارتخانه، مرکز رشد و نوآوری در اراک راه اندازی می‌شود که در خیابان خرم این مرکز فعال شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی عنوان کرد: با امضاء تفاهم نامه معاونت ریاست جمهوری و رئیس دانشگاه پیام نور باید ۷ استان از جمله استان مرکزی دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت تخصصی برای کارآفرینان در روستا‌ها برگزار کنند و براساس تفاهم نامه، افرادی که دوره‌ها را می‌گذرانند می‌توانند وام با بهره کم دریافت کنند که این کار در راستای اشتغال روستایی قدم برمی دارد.

ملکی راد تصریح کرد: در این تفاهم نامه، رشته پوشاک به دانشگاه پیام نور استان مرکزی واگذار شد به عبارتی باید آموزش‌های کوتاه مدت و بلندمدت تخصصی را در زمینه پوشاک در روستا‌ها انجام دهیم و در راستای توانمندسازی روستاییان قدم برداریم و توجه به این نکته ضروری است که آموزش‌ها در روستا‌ها باید هدفمند و در راستای ایجاد اشتغال باشد.

عدم وجود آمار کاهشی در تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور

وی با اشاره به تعامل دانشگاه پیام نور با فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: در دو سال اخیر ارتباط خوبی با مراکز فنی و حرفه‌ای استان برقرار شده، به عبارتی دوره‌هایی که دانشجویان علاقه‌مند باشند به صورت رایگان توسط فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که امسال کاهشی در تعداد دانشجویان دانشگاه نداشته باشیم.

ارتقاء هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی از مربی به استادیار

ملکی راد با اشاره به اینکه رشته‌های کارشناسی ارشد موجود در استان رشته‌های پرطرفداری هستند گفت: رشته‌های حقوق، روانشناسی و حسابداری رشته‌هایی هستند که بازار ویژه خود را دارند به همین سبب بیشتر به دنبال کیفیت هستیم.

وی ادامه داد: بیشتر به دنبال ارتقاء هیئت علمی دانشگاه را از مربی به استادیار هستیم که امیدواریم با ارائه خدمات بهتر در راستای افزایش خدمات در استان قدم موثری برداریم.

تعداد ورودی های دانشگاه پیام نور در استان مرکزی روبه کاهش است


اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار