شهرک سالمندان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: شهرک سالمندان دانشگاه آزاد اراک، علاوه بر خدمات رسانی، منجر به ایجاد زمینه‌ای مناسب برای پژوهش در زمینه سالمندی و دوران پیری خواهد شد
کد خبر: ۷۶۰۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۰ 07 July 2019
800
عباسعلی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی  درباره تغییر الگو‌های سنتی تدریس و همگام‌سازی با دانشگاه‌های مطرح دنیا گفت: آموزش بستگی به محتوی مصوب شورای عالی برنامه ریزی دارد. اگر بخواهیم رویکردی را تغییر دهیم و با سیستم‌های نوین تدریس در دنیا پیش‌رویم؛ هیچ راهی ندارد جز اینکه محتوای آموزشی را به روز کرده و از آموزش‌های تئوری صرف خارج شویم. برای تحقق این امر باید به سمت سیستم پژوهش‌های کاربردی حرکت کنیم تا بتوانیم در زمینه حل مسائل کشور گام برداریم.

در همین ارتباط
 دانشگاه آزاداسلامی در راستای رفع چالش‌های روانشناسی و علوم تربیتی پیشقدم می‌شود
 خوشحالم که خانواده‌های ایرانی‌ها هنوز از سالمندان نگهداری می‌کنند
وی افزود: متاسفانه سرفصل‌ها و منابعی که امروز در دانشگاه‌های ما تدریس می‌شود به روز نیست. اگر چه تا حدی اختیارات لازم برای ایجاد تغییرات به استاد و گروه آموزشی داده شده، اما واقعیت این است که بسیاری از استادان ما در زمینه بروز خلاقیت و تغییر در محتوای دروس وارد نشدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: بهتر است در جهت همگام سازی با علوم روز دنیا، سرفصل‌ها هر ۵ سال یکبار تغییر کرده و مورد بازنگری قرار گیرد. به طور قطع، هرچه که محتوای آموزشی در دانشگاه‌های ما با نیاز‌های جامعه مرتبط باشد فارغ التحصیلانی کارآمد برای حل مسائل و چالش‌های موجود در جامعه خواهیم داشت.

حیدری درباره ایجاد رشته‌های جدید و میان رشته‌ای در دانشگاه آزاد اراک یادآور شد: دانشگاه آزاد اراک در رامسر یک مجتمع ۴۰ هزار متری دارد. در حاضر درصددیم تا یک شهرک سالمندان در مجتمع تفریحی واحد اراک در رامسر تاسیس کنیم که اقتضای راه‌اندازی این شهرک تنها جایی مختص به سالمندان نیست بلکه با توجه به بالا رفتن سن سالمندی در کشور، درصددیم تا رشته‌هایی مختص به سالمندان را در جوار این مجموعه ایجاد کنیم.

وی متذکر شد: در کنار ایجاد شهرک سالمندان در رامسر، درصددیم تا رشته‌هایی مرتبط با سالمندی، مثل پرستاری و روان شناسی سالمندی را ایجاد کنیم. این امر اتفاقی بی نظیر برای اولین‌بار در کشور خواهد بود. برای ایجاد این رشته‌ها با واحد رامسر توافق و همکاری مشترک خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در پایان تصریح کرد: آنچه مسلم است، شهرک سالمندان دانشگاه آزاد اراک، علاوه بر خدمات رسانی منجر به ایجاد زمینه‌ای مناسب برای پژوهش در زمینه سالمندی و دوران پیری خواهد شد. در این شهرک یک زوج سالمند هم می‌توانند اقامت کنند و از تمام امکانات رفاهی و درمانی بهرمند شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار