آتش سوزی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: تاکنون ۷۹۳ هکتار از اراضی استان مرکزی در ۱۲ شهرستان استان طعمه حریق شدند که نزدیک به ۷۹۳ میلیون تومان خسارت به منابع طبیعی استان وارد کرده است.
کد خبر: ۷۵۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲ 30 June 2019

 

793 هکتار از مراتع استان مرکزی در آتش سوخت
عبدالحسین محمدی با اشاره به آتش‌سوزی مراتع در استان مرکزی اظهار داشت: تاکنون ۷۹۳ هکتار از اراضی استان مرکزی در ۱۲ شهرستان استان طعمه حریق شدند.

وی افزود: میزان خسارت برآورد شده برای هر هکتار یک میلیون تومان بوده که براساس میزان مساحت آتش‌سوزی‌ها در استان تا کنونی نزدیک به ۷۹۳ میلیون تومان خسارت به منابع طبیعی استان وارد شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی تصریح کرد: بالاترین میزان آتش‌سوزی در منابع طبیعی استان در شهرستان ساوه با مساحت ۳۰۰ هکتار رخ داده و پس از آن شهرستان زرندیه با ۷۷ هکتار و سپس شهرستان اراک بوده است.

محمدی بیان کرد: صبح امروز خبری مبنی‌بر آتش‌سوزی در پارک جنگلی فدک شهرستان اراک ارسال شد که بلافاصله ۳ تیم به همراه گروه‌های استانی و شهرستانی به محل اعزام شدند و خوشبختانه با اقدام به موقع در حالی که تنها ۲ متر از این جنگل طعمه حریق شده بود، آتش مهار شد.

وی عنوان کرد: در مجموع در پارک جنگلی فدک شهرستان اراک ۳ بار آتش‌سوزی رخ داده که در بار اول ۳۰ هکتار و بار دوم ۲ هکتار و بار سوم که امروز بود ۲ متر از این اراضی طعمه حریق شده است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار