رئیس امور عشایر استان مرکزی گفت:
رئیس امور عشایر استان مرکزی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی در ساوه گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید ۵ تن در ساعت علاوه بر تامین خوراک دام عشایر استان، بخشی از نیاز دام سایر نقاط کشور را تامین هم می‌کند.
کد خبر: ۷۵۴۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴ 15 June 2019

کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی در ساوه افتتاح شد 

 علی‌اکبر منصوری ظهر امروز در آیین  افتتاح کارخانه خوراک دام عشایر با اشاره به ظرفیت این کارخانه اظهار داشت: برای احداث این کارخانه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. این کارخانه با ظرفیت تولید ۵ تن در ساعت علاوه بر تامین خوراک دام عشایر استان، بخشی از نیاز دام سایر نقاط کشور را تامین هم می‌کند.

وی افزود: راه‌اندازی کارخانه دامِ عشایر استان مرکزی در شهرستان ساوه، زمینه‌ساز اصلاح روش تغذیه و کوچ از تغذیه سنتی به تغذیه صنعتی بوده و زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید را در این عرصه به همراه دارد.

رئیس سازمان عشایری استان مرکزی  تصریح کرد: ۹۰ درصد جمعیت عشایری استان مرکزی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه سکونت دارند که  از مجموع ۹۰ درصد جمعیت عشایری ساوه و زرندیه، ۶۰ درصد آن ساکن زرندیه و ۳۰ درصد ساکن ساوه هستند و ۱۰ درصد مابقی نیز در آوه، دلیجان و خمین زیست موقت دارند.

منصوری بیان کرد: هم‌اکنون ۲۰ درصد نیاز استان مرکزی به تامین گوشت دام سبک توسط عشایر تامین می‌شود و عشایر در تولیدات لبنی و دام سنگین نیز نقش به سزایی در تامین نیاز استان مرکزی دارند.

وی ادامه داد: ۱۹ کانون عشایری در ساوه، ۲۱ کانون در زرندیه، یک کانون در راوه دلیجان و یک کانون در قره‌کهریز خمین وجود دارد که این کانون‌ها در شهرستان زرندیه در مناطق قطعه چهار و قطعه سه و قطعه خرقان و در شهرستان ساوه در مناطق ییلاقی گزل‌دره، شریف‌آباد، رزن همدان و قشلاقی انجیلاوند، کوهپنگ، حاجی‌آباد و طرازناهید قرار دارند.
کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی در ساوه افتتاح شد کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی در ساوه افتتاح شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار