استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: انتصابات در استان مرکزی رنگ حزبی و سیاسی ندارد و ما در انتصابات موضوع پنهانی نداریم و همه چیز آشکار است، ولی می‌توان گفت: انتصابات در استان رنگ دولتی دارد.
کد خبر: ۷۵۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱ 10 June 2019

 
سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن قدردانی از تلاش‌های خبرنگاران به‌رغم دغدغه‌ها و محدودیت‌هایی که دارند، ولی کار و رسالت خود را با جدیت انجام می‌دهند گفت: خبرنگاران پلی بین مردم و مسئولین هستند و رسالت اصلی آن‌ها این است که واقعیت‌ها را بازتاب دهند.

آقازاده افزود: ارتباط خوبی که رسانه‌ها با مجموعه استان دارند می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای جلوگیری از انتشار اخبار کذب و پراکنده باشد و رسانه‌های شناسنامه‌دار در واقع باید به اصل حقیقت‌ها برسند.

وی به مشکلات رسانه‌های مکتوب و خبرنگاران پرداخت و عنوان کرد: مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران که اوج آن افزایش قیمت کاغذ است در حال پیگیری است. چرا باید کاغذی که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود با قیمت‌های آزاد در بازار قرار گیرد و این موضوع باید حل شود.

استاندار مرکزی در خصوص ظرفیت گردشگری استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی توان گردشگری بالایی دارد و در این بخش ظرفیت‌های خوبی است، ولی امکانات از برخی استان‌ها کمتر است و شاید این استان جزء استان‌های درجه‌یک در حوزه گردشگری نباشد، ولی ظرفیت‌های کمی هم ندارد و در این راستا باید تلاش‌های جدی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: دولت توان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری را ندارد و باید بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا کند و استان مرکزی به دلیل اینکه در مسیر عبور قرار دارد باعث نقطه‌ضعفی در حوزه گردشگری شده است.

آقازاده اظهار کرد: در دو سال گذشته ستاد سفر استان سعی کرده تا در ایام نوروز این استان را به‌عنوان مقصد گردشگری تبدیل کند و در همین راستا حدود ۴۰ هزار نفر در ایام نوروز استقرار داشتیم که این رشد بسیار خوبی داشته است.

وی در خصوص برخی از انتصابات سیاسی تصریح کرد: انتصابات در استان مرکزی رنگ حزبی و سیاسی ندارد و ما در انتصابات موضوع پنهانی نداریم و همه‌چیز آشکار است، ولی می‌توان گفت: انتصابات در استان رنگ دولتی دارد و به دلیل اینکه دولت اعتدال‌گرا است مسئولین در استان فراجناحی هستند.

استاندار مرکزی بیان کرد: در انتخابات گذشته با ائتلافی که اصولگرایان داشتند و اجماعی که بین اصلاح‌طلبان و اعتدالیون انجام شد باعث پیروزی دولت دوازدهم شد و سعی شده سهم احزاب در دولت حفظ شود.

وی عنوان کرد: ممکن است برخی از گروه‌ها و یا احزاب انتظاراتی از دولت داشته باشند که محقق نشده باشد، ولی اگر از سال ۹۲ که این دولت روی کار آمده به انتصابات نگاه کنیم هم ازنظر تخصص و هم ازنظر ترکیب وضعیت بهتر از قبل شده است.

آقازاده در خصوص فعالیت کانال کلانتر مرکزی گفت: کانال‌های جعلی که در استان و یا کشور تشکیل می‌شوند قصد تشویش اذهان عمومی را دارند.

وی ادامه داد: فضای مجازی یک سری حسن‌ها و بدی‌ها دارد که تأسیس کانال‌های جعلی می‌تواند یکی از عوارض بد آن باشد. مسئولیت خبرنگاران اگر به‌درستی انجام شود می‌تواند تلاش‌های آن‌ها را خنثی کند و آن‌ها می‌توانند برای مردم این فرهنگ را ایجاد کنند که به این‌گونه کانال‌ها اعتمادی نداشته باشند.

استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه برخی‌ها به دنبال موج‌سواری هستند و بعد از مدتی که به اهداف خود دست پیدا نکردند روسیاه می‌شوند اظهار کرد: امسال سال انتخابات است و از این‌گونه مباحث وجود دارد و امیدواریم مردم و خصوصاً رسانه‌ها به نقطه‌ای برسند که اخبار صحیح را از ناصحیح به‌درستی تشخیص دهند.

وی با اشاره به اینکه در شورای تأمین استان به این موضوع رسیدگی شده، ولی موافق ایجاد سروصدا نبودیم اضافه کرد: توهین به اعضای شورای تأمین استان توهین به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به این جهت در شورا یک کار کارشناسی بدون راه انداختن جنجال انجام‌شده و مستندات و مدارکی تهیه‌شده که در خدمت قاضی محترم پرونده قرارگرفته و قاضی محترم در یک فضای بی‌طرفانه بدون داشتن نگرش سیاسی هرگونه تصمیمی اتخاذ کند قطعاً قابل اجرائی خواهد بود.

آقازاده خاطرنشان کرد: تمام اعضای این کانال شناسایی‌شده‌اند و در شورای تأمین این تصمیم گرفته‌شده که از این به بعد دستگاه قضایی پاسخگو باشد و انتظار داریم دراین‌باره صبر داشته باشید تا نتیجه آن اعلام شود.

خانواده‌های استان مرکزی عمدتاً از یک فرهنگ اصیل مذهبی برخوردار هستند

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در خصوص معضلات اجتماعی برابر با قانون عمل می‌کنیم ادامه داد: خانواده‌های استان مرکزی عمدتاً از یک فرهنگ اصیل مذهبی برخوردار هستند و موضوع آسیب‌های اجتماعی، چون کشف حجاب در استان خیلی کمرنگ است.

آقازاده افزود: یکی از تصمیمات شورای تأمین استان برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی بوده و امیدواریم کار فردی به اعمال قانون نرسد و همه به قانون احترام بگذارند.

پرونده مدیران قبلی هپکو در دستور کار بازرسی و قوه قضائیه است

 وی به مسائل پیرامون مدیران قبلی شرکت هپکو اشاره کرد و گفت: مدیران قبلی این شرکت پرونده دارند و بنده در مکاتبات و ملاقات حضوری که با مسئولین کشوری داشته‌ام موضوع را  پیگیر شده‌ام.

استاندار مرکزی اضافه کرد: پرونده مدیران قبلی هپکو در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضائیه است و از تهران پیگیری می‌شود.

هیچ‌گونه کمبودی در استان نداریم

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه کمبودی در استان نداریم ادامه داد: اگر مشکلی وجود دارد در سیستم توزیع است و نمی‌شود برای هر فرد یک بازرس گذاشت و این را قطعاً می‌گویم هیچ‌گونه کمبودی در کشور نداریم، ولی برای رفع ضعف‌ها پیگیر هستیم و اصناف هم باید برای جلوگیری از کم‌فروشی و گران‌فروشی پیگیری جدی داشته باشد.

معاونت منابع انسانی هنوز تعیین تکلیف نشده است

آقازاده در خصوص تشکیل معاونت چهارم در استانداری مرکزی گفت:معاونت منابع انسانی هنوز تعیین تکلیف نشده و بحث استفاده از ظرفیت خانم‌ها در این معاونت مطرح است قبل از اینکه شورای معاونین در کشور این توصیه را بکند ما پیگیر بودیم، ولی هیچ‌کدام از افرادی که در رسانه‌ها مطرح‌شده صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص اینکه این شخص همسو با دولت باشد قطعاً این‌گونه است و امیدواریم بتوانیم فردی انتخاب کنیم که اولاً وجه خوب و مناسبی داشته باشد و بومی و از درون سیستم وزارت کشور باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار