معاون عمرانی استاندار مرکزی با بیان اینکه پروژه ایمن‌سازی نقطه حادثه‌خیز پل قلعه‌چی در محور توره_بروجرد یک‌ماه آینده تمام می‌شود گفت: ۲ پروژه مهم در حوزه حمل و نقل استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۷۴۶۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹ 19 May 2019
2 پروژه مهم در حوزه حمل و نقل استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد
مهدی زندیه‌وکیلی عصر  امروز در جلسه کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی با اشاره به اقدامات مدیریتی اخیر برای عبور از وضعیت بحران اظهار داشت: از زحمات دستگاه‌های مختلف برای مدیریت صحیح سیل اخیر قدردانی‌ می‌کنم و امیدواریم که بتوانیم امسال بخشی از مشکلات موجود را برطرف کنیم.

وی افزود: ۸ دستگاه عمده در استان داریم که باید بر مصوبات ابلاغی کارگروه و حوزه‌های مربوطه دقت زیادی کنند تا بتوانیم نتایج درست و مطلوب در این زمینه کسب کنیم.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: دو پروژه مهم ساوه و اراک را در استان مرکزی داریم، نخستین پروژه نقطه حادثه خیزپل قلعه چی در محور توره_بروجرد است که باید ظرف یک ماه آینده این پل زیرگذر افتتاح شود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: آسفالت راه انحرافی پل سنجان در محور اراک-توره ظرف یک هفته آینده انجام‌ می‌شود از سویی باید روی تیر‌های چراغ برق محور اراک_توره و اراک_سلفچگان شماره گذاری شود.

کاهش ۲۱ درصدی تصادفات در جاده‌های استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به کاهش تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز اظهار داشت: بیشترین مصوبات در راستای افزایش ایمنی محور‌ها بوده که از جمله مصوبات، پل قلعه چی در محور اراک بروجرد است که این پروژه قبل از عید تکمیل شد.

علی زندی‌فر افزود: یکی دیگر از مصوبات، افتتاح باند دوم محور نراق به توره به طول ۱۰ کیلومتر بود که قبل از عید افتتاح شد و مصوبه دیگر هم واگذاری گشت نامحسوس به پلیس راه و پلیس راهور بود که ۵ دستگاه شهرداری دراختیار پلیس راهور قرار داد و ۱۰ دستگاه اداری و ۷ دستگاه هم راهداری در اختیار پلیس راهور قرار داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به کاهش تصادفات جاده‌ای ادامه داد: در ایام نوروز ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته شاهد کاهش تصادفات بودیم و در فروردین ماه هم ۳۹ درصد کاهش تصادفات نسبت به سال گذشته داشتیم.

زندی فر بیان کرد: در پل سنجان ۹ پایه باقی مانده و پایه‌هایی که قرار است اجرا شود در باند رفت به سمت بروجرد است و در این منطقه کنارگذری احداث شده که با توجه به شرایط جوی امکان آسفات نبود، اما به دنبال این موضوع هستیم که پس از آسفالت کنارگذر عملیات احداث پایه‌های باقی مانده پل سنجان هم شروع شود.

ضرورت افزودن باند جدید به محور اراک به توره

رئیس پلیس راه استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در گردنه زالیان گفت: در محور اراک به توره به علت افزایش حجم ترافیک به ویژه در روز‌هایی پایانی هفته، روز جمعه و ترافیک محور فرعی شازند که به راه اصلی منحرف می‌شود افزایش حجم ترافیک از پل شازند به اراک را داریم به همین سبب باید باندی به این محور اضافه شود تا حجم ترافیک در این محور کاهش یابد.

سرهنگ ایرج کهریزی افزود: از جمله مشکلات گردنه زالیان نبود چراغ چشمک زن، تابلو نصب علائم و نبود خط کشی محور است که با بررسی‌های انجام شده به دنبال برطرف شدن مشکلات موجود در این محور هستیم تا شاهد افزایش ایمنی در این محور باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار