تابناک مرکزی - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: 500 میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی این استان برای سال جاری جذب شد.
کد خبر: ۷۳۸۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵ 28 April 2019

 

«مصطفی آمره» گفت: گازرسانی به شهرک‌های صنعتی خمین، دلیجان، مامونیه، کاوه ساوه، ایبک آباد و عملیات آبرسانی و تکمیل طرح‌های تصفیه خانه‌های شهرک‌های صنعتی خمین، دلیجان از مهمترین طرح‌های برنامه ریزی شده در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی برای سال جاری است.  
وی ادامه داد: عملیات برق رسانی و طرح‌های روشنایی و زیرسازی و آسفالت معابر و محوطه سازی در شهرک‌ها و نواحی مختلف استان مرکزی از دیگر برنامه‌های شهرک‌های صنعتی در سال جاری است.  
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: اگر چه شهرک‌های صنعتی خیرآباد، ساوه و زرندیه بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران است اما، تامین زیرساخت‌های لازم از قبیل: تامین برق، گاز، آب و راه‌های دسترسی، زیرسازی و آسفالت معابر شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقاط مختلف استان و ارایه مشوق‌های مختلف می‌تواند انگیزه لازم را برای سرمایه گذاران ایجاد کند که این مهم در دستور کار این دستگاه خدماتی قرار دارد.  
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان مرکزی هزینه شد، بیان کرد: گازرسانی به شهرک‌های صنعتی نقاط مختلف استان و آغاز عملیات آبرسانی و تکمیل طرح‌های تصفیه خانه‌های شهرک‌های صنعتی خمین، دلیجان و مامونیه از مهمترین طرح‌های عمرانی سال گذشته شهرک‌ها و نواحی این استان بود.  
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: سال گذشته ۹۱ طرح تولیدی با سرمایه چهار هزار ۱۸۳ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به بهره برداری رسید که یک هزار و ۴۴۹ فرصت شغلی پایدار را ایجاد کرد.  
آمره ادامه داد: ۳۳۵ قرارداد واگذاری زمین در سال گذشته در شهرک‌های صنعتی این استان منعقد شده است و ۱۶۲ هکتار زمین به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار شده است.  
وی افزود: سال گذشته ۱۶۱ دوره آموزشی از سوی شرکت شهرک‌های استان مرکزی در شهرک‌ها و نواحی مختلف استان مرکزی برگزار شد که بیش از چهار هزار و ۳۰ نفر از فعالان این بخش در این دوره‌های آموزشی شرکت کردند.  
۳۰ هزار نیروی انسانی در ۲ هزار و ۴۹۵ واحد صنعتی در ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند.
استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار