مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:
کیشانی در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: با توجه به گزارش های نوید بخشی که از اداره کل هواشناسی ارسال شد مبنی بر اینکه سیستم بارشی خوبی در سال زراعی جدید خواهیم داشت کشاورزان استان مرکزی به خصوص دیم کاران از همان روز نخست اقدام به کاشت گندم دیم در سطوح بیشتری از زمین ها کردند. 
کد خبر: ۷۳۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷ 24 April 2019
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی پیش بینی کرد امسال ۳۸۰ هزار تن گندم در استان مرکزی تولید شود.

 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ کیشانی در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: با توجه به گزارش‌های نوید بخشی که از اداره کل هواشناسی ارسال شد مبنی بر اینکه سیستم بارشی خوبی در سال زراعی جدید خواهیم داشت کشاورزان استان مرکزی به خصوص دیم کاران از همان روز نخست اقدام به کاشت گندم دیم در سطوح بیشتری از زمین‌ها کردند.  
وی افزود: در سال گذشته کشاورزان استان ۱۴۰ هزار هکتار از زمین‌های خود را به کشت گندم دیم اختصاص دادند که امسال این میزان را به ۱۹۶ هزار هکتارافزایش داده اند این در حالی است که پارسال ۴۹ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی در استان بوده که امسال به ۴۴ هزار هکتار کاهش یافته است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار امیدواری کرد که این بارندگی‌ها ادامه داشته باشد و اگر این اتفاق بیفتد پیش‌بینی می‌شود تقریباً تولید استان در بخش گندم دیم بین ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.
کیشانی گفت: در مجموع پیش‌بینی می‌شود تولید گندم استان مرکزی به ۳۸۰ هزار تن برسد و تحقق آن به کاهش و کنترل عوامل خسارت زا بستگی دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار