نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک؛
تابناک مرکزی: با اعلام وزارت کشور سعید نادری گزینه شورای شهر برای سمت شهرداری اراک شرایط احراز برای شهرداری اراک را نداشته است و بررسی گزینه های جدید در دستور کار قرار گرفته است.
کد خبر: ۷۰۸۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 28 January 2019

به گزارش تابناک مرکزی؛ نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک و گزینه منتخب اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار اراک نیز گفت: پس از اعلام نظر وزارت کشور مبنی بر نداشتن شرایط احراز اینجانب برای شهرداری اراک، بررسی گزینه های جدید در دستور کار است.

سعید نادری افزود: امکان پیگیری اداری توسط شورای شهر اراک بر نظر قانونی وزارت کشور وجود داشت، اما ترجیح دادم که از ادامه پیگیری ها انصراف بدهم.

وی بیان کرد: بحث مدیریت خصوصی اینجانب در این بررسی از سوی وزارت کشور مورد بررسی قرار نگرفته زیرا اعضای شورای شهر بر این مهم واقف بودند که اینجانب از 9 سال سابقه مدیریت میانی در بخش دولتی برخوردار نبودم، اما در تبصره پنج ذیل ماده 3، معادل سازی مدیریت در بخش خصوصی توسط وزارت کشور و با هماهنگی سازمان اداری استخدامی کشور تهیه و ابلاغ می شود که هنوز تهیه نشده است.

نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: وزارت کشور تنها به سوابق دولتی شهردار منتخب اشاره کرده است.

نادری اظهار داشت: آیین نامه جدید چهارم دی ماه امسال ابلاغ شده، تاریخ انتشار آن 13 دی ماه بود و قانون آن 19 دی ماه قابلیت اجرا داشته اما انتخاب اینجانب به عنوان شهردار اراک قبل از تاریخ چهارم دی ماه بوده است.

وی تصریح کرد: شورای شهر به زودی شهرداری کارآمد و توانمند انتخاب خواهد کرد.

نادری اظهار داشت: شورای شهر به دنبال تنش نبوده و به خدمات رسانی مطلوب تردر فضایی شفاف در چهارچوب قانون می اندیشد.

کاوه فلک افلاکی افزود: شهردار جدید اراک کمتر از یک ماه دیگر از بین گزینه های مورد نظر معرفی می شود.

وی بیان کرد: شورای شهر زمانی که بحثی را مصوب می کند در شورای فرادستی مطرح می شود که شورای شهر می تواند یا بر مصوبه خود اصرار کند یا اینکه آن را بپذیرد، اما شهردار منتخب شورای شهر اراک، از پیگیری ادامه روند انصراف داد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: شورای شهر با جدیت برای انتخاب گزینه جدید ورود پیدا می کند و این امر را در اسرع وقت انجام می دهد.

سعید نادری نائب رئیس شورای اسلامی شهر اراک دهم دی ماه با کسب هشت رأی از 11 مأخوذه اعضای شورای شهر به عنوان شهردار منتخب کلانشهر اراک معرفی شد./ ایرنا

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
من یک اراکی مقیم تهرانم اما اخبار شهرم را به لحاظ علاقه پیگیر هستم در جایی خواندم امام جمعه اراک گفته فلانی باید شهردار شود نه دیگری
هم خندیدم هم گریه کردم خنده بر این طرز فکر که مگر انتخاب شهردار از وظایف شورای شهر که با رای مردم به شورا رفتند نیست پس به دیگرانقطعا ارتباطی نخواهد داشت
گریه از این جهت که در چه کشوری زندگی می کنیم که دیگران خود را بالاتر از قانون می دانند
انتخاب شهردار حق شورای شهر است با هر گرایشی که انتخاب شده اند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار