تابناک مرکزی: غربالگری رایگان ایدز با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه، برای هزار شهروند اراکی انجام شد.
کد خبر: ۶۸۸۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 09 December 2018

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از صداوسیما ؛ کارشناس برنامه کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: این افراد در هفته اطلاع رسانی ایدز در 2 پایگاه توسط کارشناسان آزمایش 'اچ. ای . وی' را انجام داند که هیچ مورد ایدز در آنان شناسایی نشد.

نویدی افزود: غربالگری در 2 دستگاه اتوبوس سیار با همکاری بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان اراک انجام شد.

او گفت: اتوبوس پایگاه سیار ویژه بهزیستی استان در مناطق حاشیه اراک مستقر شد و پایگاه سیار ویژه دانشگاه علوم پزشکی نیز علاوه بر انجام تست اچ.آی.وی آموزش و اطلاع رسانی را انجام داد.

کارشناس برنامه کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: این پایگاه ها با شعار جهانی « برای آگاهی از سلامت خود من هم آزمایش ایدز می دهم » استقرار یافتند و به شهروندان اطلاع رسانی کردند.

نویدی گفت: بهزیستی استان از افراد مبتلا به ویروس ایدز حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی دارد.

او افزود: در این پایگاه ها علاوه بر انجام تست رایگان و فوری اچ.آی وی. اطلاع رسانی و همچنین مشاوره های لازم در خصوص این بیماری ارائه شد.

نویدی افزود: خدمات کاهش آسیب از جمله توزیع بسته های بهداشتی توسط بهزیستی برای افراد دارای رفتارهای پرخطر ارائه شد.

بیماری ایدز یک بیماری عفونی قابل کنترل و درمان است؛ در صورت شناسایی و درمان به موقع می توان این بیماری را کنترل کرد و شرایطی فراهم آورد که فرد تا آخر عمر سالم و بدون ورود به مرحله ایدز زندگی کند.

مرکز مشاوره بیماری های رفتاری به عنوان تنها مرکز جامع در استان مرکزی تمامی خدمات درمانی بیماران اچ.آی.وی را به صورت رایگان و محرمانه ارایه می کند مراجعان می توانند برای آگاهی با شماره تلفن 32228073 تماس بگیرند.

 8 تا 14 آذر ماه بعنوان هفته جهانی ایدز نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار