با افزایش مصرف برق در کشور صورت گرفت ؛
تابناک مرکزی: شرکت توانیر با توجه به افزایش دمای هوا در کل کشور و در پی آن افزایش مصرف برق از شهروندان خواست در مصرف برق صرفه جویی کنند.
کد خبر: ۶۲۴۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵ 30 June 2018

به‌ گزارش تابناک مرکزی بر اساس اعلام پاون؛​ سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که روند افزایش دمای هوا تا اواسط این هفته در کل کشور ادامه داشته باشد.

بر این اساس، شرکت توانیر در اطلاعیه‌ای با تشکر از همه مشترکان و هموطنان اعلام کرد: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم درکشور، مصرف برق به صورت چشم‌گیر و کم سابقه در روزهای اخیر افزایش یافته است.

همچنین بر اساس پیش بینی ها روند افزایش دمای هوا در هفته جاری، کل کشور را به صورت وسیع دربرخواهد گرفت. بی‌تردید در چنین شرایطی برای تامین برق پایدار، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.

از این رو از آحاد مردم کشور در بخش های مختلف خانگی، تجاری، مجتمع های تولیدی و صنعتی و کشاورزان تقاضا دارد تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به‌ویژه در ساعت‌های اوج بار (12 الی 16 و 20 الی 23)­ به میزان تنها 10 درصد، کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری کنند.

با انجام توصیه‌های ذیل، رسیدن به کاهش 10 درصدی به سادگی قابل دستیابی است:

*راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:

درساعت های اوج بار (پیک مصرف) تا حد امکان در کولرهای آبی از دور کند استفاده نمائیم.

در صورت استفاده از کولرهای گازی،­ ترموستات را بین 23 تا 25 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنیم.

هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی در ساعت های اوج بار، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به‌طور همزمان استفاده نکنیم.

استفاده از وسایل برقی یادشده را به روزهای تعطیل یا ساعت های غیرپیک منتقل کنیم.

خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار