تابناک مرکزی: نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه آیت الله بهجت فومنی نمونه ای کامل از مکتب اسلامی و الگویی برای رسیدن به معرفت الهی است ، گفت: انحراف از مسیر الهی هدف امروز دشمن است.
کد خبر: ۶۰۰۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 04 May 2018

به گزارش تابناک مرکزی به نقل از فانوس، آیت الله رسول فلاحتی بعدازظهر پنج شنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت که در مسجد ولیعصر (عج) بالامحله برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری چنین برنامه هایی در راستای پاسداشت خدمات نگهبانان ارزش های اسلامی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه مسلمانان، عالمان، دانشمندان و تمام بشریت تشنه دریافت معرفت الهی هستند، افزود: برای رسیدن به این معرفت به الگوهای موجود در دنیا تکیه می کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه اسلام مکتبی است که به گفته شیخ مفید آموزه های آن زنده کننده دلها است، گفت : امروز مردم با توجه به شرایط دنیا به دنبال مکتبی هستند که دل ها را تسخیر کند که اسلام و آموزه ها و معارف آن دارای چنین ویژگی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه این ویژگی سبب واکنش سخت دشمن شده است، خاطرنشان کرد : به گفته یکی از فرماندهان ارشد آمریکا ظرفیت های نظامی و موشک های دوربُرد ایران دلیل هراس دشمنان نیست بلکه وجود نیروی انسانی در ایران سبب هراس آمریکا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه هرچه زمان بیشتری از عمر انقلاب اسلامی می گذرد جوانان ما به ارزش های دینی گرایش بیشتری یافته و از معارف اسلامی بهره مند می شوند، تصریح کرد : به همین دلیل دشمنان اسلام و نظام مقدس اسلامی از همه ابزارها برای مقابله با این مکتب و نظام استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه آفرینش انسان همراه با توجهات الهی است، یادآورشد: مکتب اسلام به ویژه مکتب تشیع سرشار از معرفت و نورانیت الهی است.

آیت الله فلاحتی در ادامه با بیان اینکه  به مدت ۱۱ سال از محضر آیت الله بهجت در درس خارج کسب معرفت کرده است، افزود : ایشان به واقع مصداق یک مومن واقعی بودند.

 

وی با اشاره به اینکه تمامی بیانات این عالم عالیقدر نورانیت، معرفت و برگرفته از ارزش های ناب اسلامی و ائمه اطهار (ع) است، گفت: خداوند برخی از بندگان خود را به واسطه ایمان قلبیشان به جایگاهی خاص در دنیا و آخرت می رساند.

امام جمعه رشت به بیانات آیت الله جوادی آملی درباره ویژگیهای آیت الله بهجت فومنی اشاره و اظهار کرد : ایشان می فرمایند آن کسی که ۷۰ سال شیطان در اطرافش نچرخید آیت الله بهجت فومنی است.

وی آیت الله بهجت را نماد واقعی مکتب امام علی (ع) برشمرد و افزود : امروز جوانان ما به دنبال الگوهای واقعی از مکتب اسلامی هستند که آیت الله بهجت نماد بی بدیلی از این مکتب است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تربیت و پرورش چنین عالمانی زمانبر وتعداد آنها نیز اندک است، گفت : آیت الله بهجت خود یک امت واقعی برای همه امت ها است.

وی با بیان اینکه آیت الله بهجت یک نمونه کامل برای افرادی است که می خواهند به سعادت دنیا و آخرت برسند، خاطرنشان کرد: این عالم جلیل القدر در همه علوم و معارف دینی صاحب نظر و الگوی کامل است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین و شاخص ترین ویژگی های آیت الله بهجت ادب و احترام نسبت به مرجع ، استاد و عالمان پیش از خود بود، تصریح کرد : ایشان زمان نقد از یک فقیه با ادب و احترام نقدهای خود را عنوان می کردند.

وی عدم لیاقت، پیروی از هوای نفس و خواستن را سه مانع مهم بر سر راه رسیدن افراد به معرفت الهی دانست و تأکید کرد : برای رسیدن به معرفت الهی باید دارای ایمان و اعتقادی قوی و قلبی بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال خدشه دار کردن این الگوها در جوامع اسلامی به ویژه ایران است، افزود : منحرف کردن ملت های اسلامی از مسیر الهی به ویژه جوانان ایران اسلامی هدف امروز دشمنان است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار