نیروی انتظامی استان مرکزی تاکید کرد:
تابناک مرکزی: نیروی انتظامی در مورد مرگ مشکوک یک متهم در یکی از کلانتری‌های اراک توضیحاتی داد.
کد خبر: ۵۵۰۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰ 12 January 2018

به گزارش تابناک مرکزی، نیروی انتظامی استان مرکزی در مورد مرگ مشکوک یک متهم در یکی از کلانتری‌های اراک توضیحاتی داد.

در توضیحات نیروی انتظامی استان مرکزی آمده است: در تاریخ یازدهم دی ماه امسال گزارشی در خصوص خرید و فروش مواد مخدر توسط فردی در یکی از خیابان‌های شهر اراک به کلانتری ۱۲ رضوی شهرستان اعلام و بلافاصله برنامه ریزی عملیاتی برای دستگیری این متهم آغاز شد.

با ادامه تحقیقات نامحسوس توسط ماموران کلانتری ۱۲، این فرد در حال فروش مواد مخدر و زمانی که با چند نفر از خرده فروشان مواد مخدر در یکی از خیابان‌های شهر اراک درگیر شده بود، دستگیر و مقدار حدود ۱۰ گرم ماده مخدر هروئین از او کشف شد که با هماهنگی مرجع قضایی متهم که دارای سه فقره سوابق کیفری در زمینه مزاحمت و درگیری نیز بود، در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ رضوی بازداشت شد.

در طول شب از متهم تحت نظر، توسط مامور تحت نظرگاه چندین نوبت سرکشی می‌شود که در صبح روز بعد زمانی که مامور تحت نظرگاه در زمان سرکشی متوجه می‌شود که متهم لباس خود را به دور گردنش پیچیده و جان باخته است.

با اعلام فوت این فرد، بلافاصله پزشک قانونی و مرجع قضایی در محل حضور یافتند و سیر مراحل قانونی به این موضوع با تشکیل پرونده در دستور کار قرار گرفت و موضوع بدون فوت وقت در همان لحظات اولیه به خانواده او اطلاع رسانی شد.

در حالی که بازداشت این فرد هیچ گونه ارتباطی با اغتشاشات اخیر نداشته، اما برخی معاندان و بدخواهان با اهدافی سوء، اخباری کذب مبنی بر فوت این فرد در تجمعات اخیر و به علت برخورد باتوم به سر وی را منتشر نمودند که پلیس با تکذیب کشته شدن این فرد در تجمعات اخیر و با تاکید بر اینکه با کسانی که با انگیزه عناد ورزانه و به قصد اختلاف افکنی اقدام به انتشار این گونه اخبار جعلی می‌نمایند، برخورد قاطع خواهد داشت، از شهروندان درخواست کرد که اخبار و اطلاعات را تنها از مجاری رسمی پیگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص علت فوت این فرد اظهار کرد: این فرد به دلیل فروش و حمل مواد مخدر دستگیر شده است.

وی افزود: با توجه به سابقه خودکشی و خودزنی بر روی بدن فرد، شواهد امر نشان از خودکشی او دارد، اما نتیجه نهایی توسط پزشکی قانونی باید مشخص شود.

همچنین دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی ضمن تایید خودکشی یکی از بازداشت شدگان در اراک گفت: با وجود اینکه آثار خودزنی بر روی جسد این فرد محرز است فیلمی از لحظه خودکشی وی نیز موجود است بنابراین با توجه به شواهد و قرائن موجود مرگ این فرد بر اثر خودکشی در کلانتری بوده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار